Sportovní klub SKG

A) Činnost 2018 - 2019

Centrum sportu sportovního klubu Gymnázia a podpora MěÚ v Českém Těšíně

Centrum sportu školního sportovního  klubu na naší škole má za sebou již přes 25 let své existence. Jako samostatný právní subjekt je i nadále podporován vedením gymnázia. Pod dohledem pedagogů jsou každodenně v ranních a odpoledních hodinách zpřístupněna školní sportoviště a studenti mají k dispozici veškeré sportovní vybavení.

V nesoutěžních pohybových aktivitách se děti vyžívají v kroužcích  florbalu, volejbalu, košíkové, za pomoci učitelů – tělocvikářů – si studenti organizují celoroční mezitřídní turnaje, fotbalovou a florbalovou školní ligu.

Činí se sportovní oddíl softbalu jenž se zúčastňuje pravidelné svazové soutěže MSL ligy juniorů v softbalu

Klub se také podílí na organizaci sportovních akcí. Již 18 let, vždy o jarních prázdninách, se organizují lyžařské zájezdy do Alp, určené našim studentům a přátelům školy.

Hlavní finanční podpora klubu je každoročně poskytována Městským Úřadem v Českém Těšíně z grantového programu podpory sportu, především ve prospěch projektu Mimoškolní sportovní aktivity dětí a mládeže sportovního klubu a centra sportu při Gymnáziu v ČT.

Sportovní klub Gymnázia je spolkem , neziskovou organizací. Sdružuje již řadu let asi třetinu žáků Gymnázia - členů . Prostředky k činnosti získáváme na základě podaných projektů z fondů AŠSK  a především z grantových a sociálně preventivních fondů MÚ v Českém Těšíně. Na financování se podílejí sponzoři, příznivci našeho klubu, dotace sportovních svazů a věcné dary rodičů. Významnou úlohu plní členské příspěvky, které činí na člena ročně 400.- Kč.

 

Sportovní činnost odpoledne, večer nebo o víkendech organizují a garantují ponejvíce učitelé gymnázia ve svém volném čase. Vedou děti k pravidelnému pohybu a snaží se v nich vypěstovat návyk k celoživotnímu sportování, obohatit jejich budoucí životní styl o potřebu zdravého pohybu
 a tím zajistit krásné sportovní prožitky, zvýšenou fyzickou a psychickou odolnost a kvalitnější život
 ve volném čase.


Mgr. Jaromír Dümler


Kontakt:
Sportovní klub Gymnázia Josefa Božka
adresa: Frýdecká 689/30, Český Těšín 737 01
Tel. : 558 746431
IČO: 49591631
Čú: 2500586019 / 2010

duemler@gmct.cz

B) Centrum sportu SKG - sportovní aktivity 2018 - 2019

   Rozpis sportovních aktivit ZDE

 

 

 

 

 

C) Akce

Zájezd - Pampeago  2019*** Val diFiemme, podrobnosti najdete Z D E