• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Podzimní hit 2022 – vítězství družstva našeho gymnázia

Tradiční turnaj amatérských družstev Podzimní hit proběhl v areálu Hrochů Brno v Jundrově 2.10.2022.

V letošním roce jsme hráli v "1.lize", tedy v nedělním turnaji. Opět se hrálo způsobem play-off s útěchou, kdy jen vítězství zajištovalo postup turnajem s nadějí na finále.

Postavili jsme dvě družstva (i když s lehkými potížemi a k mladším jsme si museli hráče "půjčit"). Starší své družstvo nazvali SKG OLD BOYS (maturitní ročníky 1999 -2015), mladší hráli pod hlavičkou SKG (maturitní ročníky 2017, 2019 - 2021). Každé družstvo bojovalo v jiné části pavouka, tudíž se jejich hráči mohli potkat až ve finále (k čemuž ale nakonec nedošlo). 

Družstvu SKG chyběly tradiční opory na postu nadhazovače i zadáka a výsledky tomu odpovídaly. V sestavě jsme byli nuceni improvizovat a někteří hráči museli převzít posty, na kterých neměli tolik zkušeností. První dva zápasy jsme proto se zkušenějšími soupeři docela jasně prohráli a to znamenalo jen zápas o 7. místo.

V něm nastoupil i vzácný host na postu suplující pálkařky – dcera jednoho z hráčů O.B. Ema. Tento zápas byl po první směně docela vyrovnaný (o bod). V obraně jsme už hráli slušně a v útoku jsme nevyrovnali jen nešťastnou náhodou. Ve druhé směně soupeř zabral a vybudoval si slušný náskok.  Poté jsme na pálce konečně procitli (Magda, Ondra, Patrik, Matěj). David dokonce na svůj odpal doběhl až domů. Svého prvního hitu v dresu SKG se dočkala i Ema a byl dokonce dvoumetový. Další směny však nepřinesly víc než snížení soupeřova náskoku. Výslekem bylo konečné osmé místo pro družstvo SKG.

V turnaji reprezentovali (podle postů):
Magdaléna Gerlichová, Patrik Vlček, David Gerlich, Anna Mrowiecová, Matěj Andrýsek, Kateřina Teslíková, Ondřej Gajda, Veronika Říčanová a náš host Ema Jelínková.

Starší využili svých zkušeností a dařilo se jim o hodně lépe.

Zápasy OLD BOYS

SKG O.B. – Trpitch    7:5
V první zápase se nejprve uplatnil náš soupeř. Adamovy nadhozy mu zpočátku „chutnaly“ a postupně se ujal vedení 2:5. V závěrečných směnách zabrali naši hráči na pálce a po odpalech Petra, Julči, Adama a Honzy jsme nejen srovnali, ale dotáhli zápas do vítězného konce.

SKG O.B. – Toucans Havířov           7:0
Dlouho se pálkaři obou týmů nedokázali prosadit. Oba nadhazovači (za nás Honza) byli dominantní a pole obou týmů pracovala bezchybně. K vidění byla řada krásných zákroků (Peťa, Julča, Tom). Ve čtvrté směně načal příval našich odpalů Peťa a díky Julče, Adamovi, Honzovi, Tomovi, Filipovi naše vedení rychle narůstalo. Honza a polaři nic nepřipustili ani v dalších směnách a bylo hotovo.

Finále:

Climbing Beer – SKG O.B.   4:12
V první fázi jsme se rychle ujali vedení 7:0, k vidění byla řada dlouhých odpalů našich hráčů včetně Honzova homerunu. Soupeř v dohrávce třetí a čtvrté směny snížil postupně na 4:7. Pár sekund před uplynutím hracího času skončila 4. směna a soupeř trval na dohrání směny páté. V ní už bodovali jen naši pálkaři a výsledkem bylo jasné vítězství.

Vítězství znamená postup družstva do sobotní „extraligy" v příštím ročníku.

V turnaji reprezentovali (podle postů):

Jan Bronclík, Filip Hanzlík, Adam Lisztwan, Lubomír Lukšík, Julie Gregorková, Petr Jelínek, Jana Boháčová, Tomáš Zíka, Kateřina Maiksnerová

PaedDr. Jiří Pavelka a Mgr. Adam Lisztwan

Fotogalerie

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578