Zemřel Mgr. Jiří Petrovský

 
S posledním dnem roku 2020 nás  ve věku 77 let opustil dlouholetý profesor našeho gymnázia (učil u nás v letech 1966 až 2007), třídní profesor několika čtyřletých tříd a svého času (koncem 80. let) zástupce ředitele školy.
 
Přísný, ale oblíbený učitel matematiky a fyziky, který se zcela jistě zapsal do vzpomínek mnoha našich absolventů. Byl vášnivý turista a školní výlety, které organizoval (nejen pro své třídy) v časech, kdy bývaly ještě několikadenní, se nepochybně zapsaly hluboko do paměti všech, kteří je s ním prožili.
 
Jako kolega byl vždy vstřícný a přátelský, měl rád veselou společnost, a dokud mu to zdraví dovolovalo, nechyběl na žádném našem společném setkání. Vynikal excelentní pamětí na jména a události, které se k našemu gymnáziu vztahovaly, a velmi se těšil na oslavy 100. výročí naší alma mater - těch se už bohužel nedočkal.
 
My, kteří jsme ho znali, si jistě rádi vybavíme nejednu zajímavou historku, která se s jeho osobností pojí, a tak zůstane v našich vzpomínkách ještě dlouho žijící legendou.
Pedagogem, na kterého se nezapomíná.
 
 
Foto: Eduard Pawlica
Text: PhDr. Alena Hasáková  
 

Zpět na aktuality