ZAV Junior 2015

Mezinárodní soutěž v psaní všemi deseti na počítačové klávesnici v Karviné

(28. 5. – 29. 5. 2015)

Ve čtvrtek jsme vyjeli bojovat já (Magdaléna Gerlichová), Ondřej Wrzecionko, Marek Lojek a Ondřej Prokop do ZŠ Dělnická v Karviné pod vedením PaedDr. Jiřího Pavelky. Dopoledne jsme napsali „talentovky“, psaní od 1. cvičení na ZAVu za půl hodiny, a po obědě nás čekal dvouminutový opis z předlohy. To už nás však opustil Marek a učitelský sbor měl střídání stráží v podobě příjezdu paní Mgr. Pavly Kubínkové. Ještě nás pak čekala exhibice paní Heleny Zaviačičové (držitelky rekordu v počtu úhozů za minutu) a hurá domů.

Pátek byl hlavním soutěžním dnem, a tak naše odpočaté tříčlenné družstvo opět vyrazilo porovnat se s ostatními školami. Dopoledne jsme absolvovali napsání tří desetiminutových opisů z předlohy (z toho byly dvě elektronické a jedna z papíru) a pak už jsme jen čekali na slavnostní vyhlášení výsledků. Hodnotilo se několik disciplín, a přestože jsme nedosáhli na medaili, alespoň malá odměna jednoho z nás neminula: Ondra W. si odnesl bezdrátovou klávesnici za celkový počet úhozů. Ovšem ani my dva s Ondrou P. jsme škole ostudu neudělali a zasadili se alespoň o solidní hodnocení našeho družstva.

Celkově jsme rádi, že jsme se mohli účastnit této soutěže s 15letou tradicí. Mohu Vám jedině vzkázat, poctivě trénujte psaní na ZAVu, je o co soutěžit a bude se Vám to hodit do života.

Za soutěžící Magdaléna Gerlichová, Kvarta A

Fotogalerie

ZAV Junior 2015 ZAV Junior 2015 ZAV Junior 2015 ZAV Junior 2015 ZAV Junior 2015 ZAV Junior 2015 ZAV Junior 2015 ZAV Junior 2015 ZAV Junior 2015

Zpět na aktuality