Výstava a beseda v knikovně

Dne 8. 6. 2018 skupina výtvarníků naší školy navštívila Městskou knihovnu v Českém Těšíně na ulici Slovenská, kde pro ně byla přichystaná výstava prací vzniklých v projektu „Bullying and Cyber-Bullying: How to Prevent and Fight the Violence at School" a beseda na téma “Fotografie”.

Knihovna v Českém Těšíně propůjčila ve dnech 17. 5. – 26. 6. 2018 své prostory k výstavě prací žáků Gymnázia Josefa Božka vzniklých v rámci projektu Erasmus+, do kterého je naše gymnázium aktivně zapojeno. Žáci svá díla vypracovávali na téma obrana a prevence proti šikaně a kyberšikaně. Všechny práce byly mnohotvárné a nápadité. Hlavní dominantou výstavy byl dlouhý provaz složený z mnoha výkresů, čímž studenti nejspíš chtěli dát najevo důležitost ucelenosti kolektivu. Dále výstava nabízela portréty, leporela, komiksy a další práce studentů.

Dále jsme měli možnost hovořit o fotografování, celou besedou nás prováděla sympatická paní věnující se tomuto druhu umění. Prvně jsme si ujasnili, co rozumíme pod pojem „fotografie“ - doslovně přeloženo kresba světlem. Dále jsme si položili otázku „Proč vlastně fotíme?“ a také nám bylo přiblíženo schéma a princip foťáku. Viděli jsme úplně první fotografii a také první barevný snímek na světě. Seznámili jsme se s žánry fotografií a následně prošli poznávačkou na toto téma. Také jsme dostali tipy na pár webových stránek, které by nám mohly pomoct zdokonalit se, vybrat si vhodný foťák nebo si focením i přivydělat. Za úkol jsme pak dostali vyfotit a poslat námi vyrobenou fotografii.

Prohlídka výstavy i beseda byly pro nás velmi zajímavým obohacením běžné výuky a již se těšíme na další podobné akce.

 

Veronika Kuczerová, 1. A

Fotogalerie

Výstava a beseda v knikovně Výstava a beseda v knikovně Výstava a beseda v knikovně Výstava a beseda v knikovně Výstava a beseda v knikovně Výstava a beseda v knikovně

Zpět na aktuality