Vyjádření ředitele školy k mimoškolním akcím.

Vyjádření ředitele školy k mimoškolním akcím - vodácký kurz. STK.

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že se v důsledku koronavirové pandemie v minulém školním roce nekonaly vzdělávací výjezdy v ČR a do zahraničí, rozhodl jsem o nabídce těchto aktivit v příštím školním roce. Výjezdy v rámci ČR jsou omezeny pouze podmínkami akcí, které stanovuje MZ ČR a MŠMT, tedy v zásadě jsou přístupny všem studentům bez omezení.

Sportovně turistický kurz do Chorvatska je z hlediska bezpečnosti žáků problematický, a proto jsem rozhodl, že se v období září 2021 této aktivity mohou zúčastnit pouze studenti s plným očkováním proti COVID 19. Tímto chci mj. zabránit karanténním opatřením ze strany Chorvatska, kdy by např. s žákem v karanténě musel zůstat v Chorvatsku vyučující apod. Pokud se pandemická situace změní, STK se zruší, případně bude realizován v pozdějším období.

Vzhledem k tomu, že všechny výjezdy jsou realizovány nad rámec standardní výuky, vyhrazuji si pravomoc stanovit podmínky účasti. Vzhledem k situaci jsme rádi, že můžeme nabídnout naše dlouholeté aktivity alespoň v této formě. Studenti, kteří se výjezdních akcí nezúčastní, budou standardně ve výuce.

Tímto samozřejmě nezahajuji diskusi o kvalitě očkovacích vakcín apod.

Věřím, že opatření jsou pouze dočasná a děkuji za pochopení.

Tomáš Hudec, ředitel školy.

Zpět na aktuality