Vítězství v okresním kole SOČ 2017

Naše studentky Pavlína Šnajdrová a Caroline Škorňová (3. A) se umístily v okresním kole SOČ na 1. místě. Vytvořily svou práci na zajímavé téma Jednotka – Karát ze semínek Rohovníku obecného, která se ve středověku používala k měření hmotnosti zlata.

Touto prací vysvětlily, jak byl Rohovník obecný důležitý z hlediska historie, jeho použití jako měřící jednotky z přírodního materiálu. Zjišťovaly, zda můžeme použít tato semínka jako měřící jednotku i v dnešní době. Naučily se měřit na velmi citlivých váhách a měřit rozměry těles pomocí CCD kamery.

Jejich práce zaujala porotu i další studenty, bylo to pro ně zajímavé téma z pohledu historie i fyziky. Věříme, že osloví i porotu v krajském kole.

 

Mgr. Melánie Gaierová

Fotogalerie

Vítězství v okresním kole SOČ 2017 Vítězství v okresním kole SOČ 2017 Vítězství v okresním kole SOČ 2017 Vítězství v okresním kole SOČ 2017 Vítězství v okresním kole SOČ 2017 Vítězství v okresním kole SOČ 2017 Vítězství v okresním kole SOČ 2017 Vítězství v okresním kole SOČ 2017 Vítězství v okresním kole SOČ 2017

Zpět na aktuality