• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Vítězný turnaj Moravské ligy kadetů skupiny B

Softballisté opět úspěšní

1. 5. 2015 proběhl v Otrokovicích třetí turnaj Moravské ligy kadetů skupiny B .

Za pošmourného počasí, ale na kvalitním hřišti se našim hráčům velmi dařilo. Zvítězili ve všech třech utkáních, obsadili první místo a vedou tabulku dlouhodobé soutěže.

SKG Český Těšín : OU Ostrava 12 : 4

V prvním zápase dostali šanci méně zkušení hráči. První směnu nadhazovala Katka, druhou Filip, na postu zadáka si odbyl svou soutěžní premiéru Josef. Při prvm útoku soupeře polaři nepodpořili nadhazovačku a sérií nepřesností a zbytečných chyb jsme soupeři doslova nabídli 4 doběhy. Ve druhé směně jsme lehce prohodili posty, polaři se uklidnili a soupeř už se dostal jen na 2. metu. Na pálce se dařilo všem hráčům – vícemetové odpaly zaznamenali Josef, David, Šimon, jednometové pak Patrik, Petr, Filip, Klaudie,, Katka K., Klára, Adéla. Několikrát se nám podařilo dostat na metu úspěšnou ulívkou (Patrik, Katka K.). Obě naše směny v útoku končili maximálním počtem doběhů povolených dle turnajových pravidel(vždy pouze s jedním vyřazeným pálkařem).

Sestava dle postů: Katka N. (Filip), Josef, Filip (Klaudie), Petr, Katka K., Klára (David) , Patrik, Šimon, David (Adéla).

Predators Otrokovice : SKG Český Těšín 4 : 7

Ve druhém utkání nás čekal soupeř, se kterým jsme měli vyrovnanou bilanci (1 výhra, 1 prohra).

Souboj vyrovnaných družstev, který rozhodují maličkosti. Nebylo tomu jinak. V první směně jsme začínali v útoku a pro bod doběhla pouze Magda díky svému a Šimonovu odpalu. Josef byl aut po odpalu do vzduchu, David po ulívce nestačil doběhnout na 1. metu a Klaudie byla SO.
Ve druhé směně tomu bylo podobně. Patrika po jeho odpalu do středního pole poslal pro bod podobným zásahem Petr. Katka N. byla SO, Katka K. po ulívce byla aut na 1. metě a Magdin nepovedený odpal zachytil ze vzduchu zadák soupeře.

Otrokovičtí byli v prvních dvou směnách daleko nebezpečnější. V prví směně po dvou dlouhých odpalech a po dvou chybách našich polařů získali dva body, ve druhé směně po třech tvrdých odpalech další dva. Jejich tlak na pálce zastavil až David na spojce chycením odpalu ze vzduchu.
Ve třetí směně se začal karta obracet. Josef byl sice aut po odpalu do vzduchu, ale David, Šimon a Patrik posílají své odpaly do zadního pole, a je srovnáno 4:4. Klaudie je aut po odpalu na 2. metaře. Máme dva auty a potřebujeme nový impuls. KatkuN. střídá Adéla a se štěstím se dostává na 1. metu a svým odpalem posouváPatrika pro bod.. Petr pak pálí na nadhazovače, Adéla se pokouší o další doběh a je autována domácí metě. v dohrávce třetí směny jsme soupeři nedovolili nic. První pálkař se dostavá na metu po zásahem míče, druhý odpálí do vzduchu na Magdu ta jej autuje a příhozem na první metu je
po neoprávněném výběhu autován i předchozí pálkař. Směnu ukončuje Magda strike-outem.

4. směna pro nás nezačíná dobře. Katka K. je aut po odpalu do vnitřního pole, stejně jako Magda a vypadá to na rychlý konec našeho útoku. Josef je zasažen nadhozem a dostává se na metu. David pálí do zadního pole a posílá Josefa pro bod.Sám pak krádeží domácí mety zapisuje sedmý bod. šimon pálí na spojku a je aut na 1. metě a soupeř má dohrávku zápasu.

První pálkař pálí na Magdu a je aut na 1. metě. Druhý pálkař je SO. Máme dva auty a šanci na rychlé ukončení zápasu. Soupeř však nic nevzdává a třemi odpaly obsazuje všechny mety. Další pálkař pálí na Katku K. na 3. metě. Katka výborně zvládne situaci, zachytí míč a sama šlapaným autem na své metě ukončuje zápas.

Nejvyrovnanější duel dne končí štastně pro nás.

Sestava: Magda, Šimon, Klaudie, Katka N. (Adéla), Katka K., David, Josef, Patrik, Filip

Sever Brno : SKG Český Těšín 5 : 13

V posledním zápase dne nás čekal další soupeř, se kterým jsme v minulých turnajích hráli velmi vyrovnaně. Proto naši pálkaři začali zostra hned v úvodu první směny. Magda úspěšně položila ulívku, Josef s Davidem pálí do zadního pole. Šimon je sice aut po odpalu na spojku, ale Klaudie s Patrikem dlouhými odpaly stahují další body. Katka K. a Petr jsou sice SO, ale vedeme 5:0.
V dohrávce směny pálí první pálkař na Davida a je aut na 1. metě. Druhý a třetí se odpaly dostávají na mety. Soupeřův nadhazovač se pokouší ukrást třetí metu, na kluzkém terénu však nedokáže zastavit na metě a je zkušeně vyautován Davidem. Další pálka se dostává odpalem na metu a posouvá spoluhráče pro bod, ale to je ze strany soupeře vše, neboť Šimon chytá další odpal ze vzduchu a jdeme znovu pálit.
Znovu nezačínáme dobře. Filip a Magda jsou po odpalech do vnitřního pole aut. Na dva auty se rý hraje nejlépe, což začne naplňovat Josef s Davidem dlouháými odpaly, Šimon
je trefen nadhozem, Klaudie a Patrik se odpaly ke 3. metě dostávají do hry a než je Katka SO máme další tři body.

Soupeř v dohrávce druhé směny usiluje o snížení našeho náskoku. První dva pálkaře sice autuje David s Klaudií, ale pak tři dlouhé opaly, chyba 2. metaře, další dva tvrdé odpaly dozadu a soupeř získává 4 body. Znovu jeho tlak zastavuje Šimon zachycením odpalu ze vzduchu.

Třetí směna začíná našimi dobrými odpaly Petr, Filip (ulívka), Magda je sice po ulívce aut, ale Josef , David,Šimon a Klaudie se dostávají svými odpaly na mety a získáváme dalších 5 bodů.

V okamžiku, kdy soupeř v dohrávce již nemůže ani vyrovnat (max.počet bodů za směnu je 6) rozhodčí ukončují zápas.

Sestava: Magda, Šimon, Klaudie,Petr , Katka K., David, Josef, Patrik, Filip
Tři zápasy, tři výhry a vítězství ve 3. turnaji MSL kadetů je na světě.

Školu reprezentovali:

Šimon Škrabiš ( c ), Filip Fedor, Magda Gerlichová, David Gerlich, Adéla Kelnerová,Katka Kopecká, Josef Kriho, Klára Moravcová, Katka Nogová, Petr Rusnok, Klaudie Švrčková, Patrik Vlček

 

PaedDr. Jiří Pavelka

Fotogalerie

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578