V dějepise jsme opět úspěšní!

                

       Na loňské úspěchy našich absolventů Petra Beniače, Martina Kukuczky a Michala Sikory letos navázaly Petra Koudelková, Dominika Kwasková (obě Oktáva A) a Ester Bubíková (4. A), které se nejprve v krajském kole, jež se konalo počátkem dubna letošního roku v Bohumíně, probojovaly do chebského finále, když obsadily postupové 3. místo. Dne 24. listopadu letošního roku se pak utkaly ve finálovém klání s dalšími 74 nejlepšími družstvy gymnázií České republiky a Slovenska. Tématem soutěže bylo období československých dějin 1945–1948, alias Od diktatury k diktatuře.
      O tom, že si soutěž získala široké renomé, svědčí mj. i fakt, že se jí jako hosté zúčastnily osobnosti našeho politického, vědeckého a sportovního života, např. ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Walachová, předseda Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch, astronom Jiří Grygar, bývalý hokejový reprezentant Dominik Hašek, novinář a spisovatel Stanislav Motl a další.
      Naše děvčata ve finále nezklamala a obsadila celkově 28. místo, čímž ještě vylepšila pozici naší školy v tomto soutěžním klání, jehož se celkově zúčastnilo 234 gymnázií.
     Věříme, že v příštím roce najdeme zdatné a fundované studenty, kteří budou důstojnými následovníky našich úspěšných soutěžících.

Za předmětovou komisi humanitních předmětů

Mgr. Václav Labaj

    

Fotogalerie

V dějepise jsme opět úspěšní! V dějepise jsme opět úspěšní! V dějepise jsme opět úspěšní! V dějepise jsme opět úspěšní! V dějepise jsme opět úspěšní! V dějepise jsme opět úspěšní! V dějepise jsme opět úspěšní! V dějepise jsme opět úspěšní!

Zpět na aktuality