Úspěchy našich v lednových dějepisných soutěžích

2. místo v krajském kolo Dějepisné soutěže 2019

Již tradičně se studenti naší školy účastnili dějepisných soutěží na úrovni okresních a krajských kol. Nejinak tomu bylo i letos. Ve čtvrtek 17. ledna 2019 se konalo okresní kolo Dějepisné olympiády pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Naši školu reprezentoval vítěz školního kola Petr Wrubel z Kvinty A, který se v okresním kole umístil na děleném 6. – 7. místě z 34 účastníků a pouze 3 body zaostal
od postupu do kola krajského.


V pátek 25. ledna 2019 se v Opavě již potřinácté konalo krajské kolo Dějepisné soutěže pro studenty vyšších ročníků gymnázií Moravskoslezského kraje, kterou pořádají obě opavská gymnázia ve spolupráci s Ústavem historických věd Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity.

Naši školu reprezentovali 2 studenti: Denis Ferenc (4. A) a Anna Mrowiecová (Kvinta A). Anička při své premiéře na soutěži pro vyšší stupeň gymnázia nepostoupila ze základního kola a skončila na 15. místě. Denis se však probojoval mezi 8 nejlepších a skončil na 2. místě. Navázal tak na úspěchy svých starších spolužáků Michala Sikory, Ester Bubíkové a Dominiky Kwaskové, kterým se v předchozích ročnících rovněž podařilo do užšího finále probojovat.
    

Všem letošním soutěžícím za jejich úspěchy a vzornou reprezentaci školy blahopřejeme.

 

Mgr. Václav Labaj

 

 

Fotogalerie

Úspěchy našich v lednových dějepisných soutěžích Úspěchy našich v lednových dějepisných soutěžích Úspěchy našich v lednových dějepisných soutěžích Úspěchy našich v lednových dějepisných soutěžích Úspěchy našich v lednových dějepisných soutěžích

Zpět na aktuality