Úspěchy našich recitátorek

Recitační úspěchy našich studentů

V průběhu posledního měsíce se doslova roztrhl pytel s úspěchy našich studentů na bitevním poli, kde šavlemi jsou „krásná slova“ českých i světových básníků a bojovnicemi jsou naše krásné studentky.

Jako první vyrazily do boje naše nejmladší recitátorky, Markéta Baleková  a Natálie Kaletová (obě ze Sekundy A), které v městském klání žáků základních škol v polovině března nechaly za sebou všechny účastníky své kategorie, obsadily 1. a 2. místo a obě postoupily do městského kola této soutěže, které se konalo v Havířově. A ejhle, ve skutečně tvrdé konkurenci, kterou je tato soutěž pověstná, se podařilo Natálii Kaletové dokonce vybojovat postup do krajského kola – to je po dlouhých letech historický úspěch v této u nás „nejmladší“ kategorii recitátorů a hlavně příslib do budoucna. Do krajského kola jedeme s Natálkou v pátek 29. dubna, tak prosím držte palce!

Mezi ostřílené dívky, které jsou již na našem „recitačním nebi“ stálicemi, patří Petra Fúriková z 3. A a Tereza Kusnierzová ze Septimy A. Obě se letos v březnu zúčastnily okresního kola celostátní soutěže Wolkrův Prostějov a obě postoupily do kola krajského. A dostavil se po řádce dlouhých let opět historický úspěch – Petra Fúriková se probojovala do finále této soutěže – tedy do celostátního kola, které proběhne tradičně v rodném Wolkrově městě Prostějově. A aby toho nebylo málo, postoupila Petra i v recitační soutěži Čtvrtlístek a pojede změřit své schopnosti a talent na celostátní kolo této soutěže do Děčína.

Všem našim recitátorkám děkujeme a gratulujeme!

 

Za předmětovou komisi ČJ

PhDr. Alena Hasáková

Zpět na aktuality