Úspěch na Turnaji mladých fyziků

Dne 19. března se na Mendelovu gymnáziu v Opavě uskutečnilo regionální kolo Turnaje mladých fyziků. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení Ondřej Gajda (kapitán), Matěj Andrýsek, Helena Bílková, Kristýna Prokopová a Veronika Říčanová.

Úkolem soutěže bylo prezentovat svá řešení a poznatky z bádání a měření zadaných úloh, diskutovat o něm s oponenty a snažit se argumentovat na co nejvyšší úrovni. Celá soutěž probíhala v anglickém jazyce. Všichni soutěžící si odnesli velkou zkušenost, která se bude hodit nejen ve studijním životě, ale i v tom praktickém.

Náš tým letos velmi zabojoval a v silné konkurenci mnohdy starších soutěžících se umístil na nádherném druhém místě, k postupu do celostátního finále chyběly pouhé tři desetiny bodu.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem členův svého týmu, vedoucímu družstva Mgr. Melánii Gaierové a všem ostatním, kteří sice nejsou zmíněni, ale vždy nám vyšli vstříc a snažili se nám co nejvíce pomoct.

 

Ondřej Gajda, 6. SxA

Fotogalerie

Úspěch na Turnaji mladých fyziků Úspěch na Turnaji mladých fyziků Úspěch na Turnaji mladých fyziků Úspěch na Turnaji mladých fyziků Úspěch na Turnaji mladých fyziků Úspěch na Turnaji mladých fyziků

Zpět na aktuality