Úspěch na Orlovské soutěži v informatice

Družstvo ve složení Filip Fedor, David Fedor a Ondřej Wrzecionko zvítězilo v jedné z disciplín mezinárodní Orlovské soutěže v informatice.

Orlovská soutěž v informatice je už tradiční soutěž s mezinárodní účastí. Čtvrtým rokem jsou už její součástí disciplíny ve stavbě
a programování robotů LEGO Mindstorms. Letos se opět zúčastnil tým našeho gymnázia ve složení Filip Fedor, David Fedor
a Ondřej Wrzecionko.

První disciplínou byla jízda po čáře. Robot musí sledovat černou čáru na zemi a projet dráhu jí vyznačenou v co nejkratším čase.
Tato disciplína je poměrně obtížná, v souladu musí být konstrukce i ovládácí program robota.
Robot z dílny bratří Fedorů, který si naši soutěžící přivezli, byl nejrychlejší v obou rozjížďkách a výsledkem bylo zcela jasné vítězství v konkurenci devíti družstev ze tří zemí.

Druhá disciplína byla rallye-cross, kde má manuálně řízený robot projet vyznačenou dráhu. Jelo se nejprve v rozjížďkách po dvou
a pak jízdy o umístění po třech robotech.

Originální robot našich chlapců byl v rozjížďce favoritem a jen notná dávka smůly znamenala 2. místo v rozjížďce (asi o 10 cm). Do finále jsme se sice nedostali, ale celkové 4. místo také není k zahození. Daleko cennější jsou zkušenosti v konfrontaci s kvalitními soupeři.

Vítězství v jedné z disciplín této mezinárodní soutěže je jedním z největších úspěchů našich studentů v robotických soutěžích.

 

     

   Vítěznou jízdu  můžete sledovat na:

   https://youtu.be/0qPWybeVwXU

 

 

 

PaedDr. Jiří Pavelka

 

Fotogalerie

Stroj pro cross Úspěch na Orlovské soutěži v informatice Úspěch na Orlovské soutěži v informatice Start finále Start vyřazovacích kol Start vyřazovacích kol Konkurence při závodu Úspěch na Orlovské soutěži v informatice Naše první rozjížďka Úspěch na Olovské soutěži v informatice Úspěch na Orlovské soutěži v informatice Úspěch na Orlovské soutěži v informatice Úspěch na Orlovské soutěži v informatice Úspěch na Orlovské soutěži v informatice Úspěch na Orlovské soutěži v informatice Úspěch na Orlovské soutěži v informatice Úspěch na Orlovské soutěži v informatice

Zpět na aktuality