Turnaj mladých fyziků 2020

Soutěžili jsme korespondenčně.

 

I přesto, že jsou školy na nějakou dobu zavřené, my rozhodně nezahálíme a i přes nečekané volno soutěžíme. Díky velké snaze organizátorů se podařilo, jako už každoročně, uspořádat Turnaj mladých fyziků, na kterém jsme si nemohli účast nechat ujít.

Ještě před celou momentální situací, a hlavně samotnou soutěží, se v letošním roce uskutečnily ještě dva řešitelské semináře. Jeden v průběhu října v Plzni a další na konci ledna v Praze. Tato setkání umožnila soutěžním týmům prodiskutovat možné způsoby řešení.

Samotná soutěž se bohužel musela uskutečnit korespondenčně, ale to rozhodně nemělo dopad na kvalitu našich prací.

A jak, že to vlastně probíhalo? Každý tým si vybral dvě ze sedmnácti otevřených úloh, následně se je pokusil objasnit a zpracovat formou protokolů. Nutno ještě dodat, že v anglickém jazyce. Za každým protokolem tak stály hodiny strávené procházením zdrojů a měřením a zpracováním dat.

V této upravené podobě se soutěžilo ve třech náhodně rozlosovaných skupinách. Našemu týmu se podařilo ve své skupině obhájit druhou příčku z loňského ročníku. Bohužel postup do finále nám letos unikl, přesto druhé místo vzhledem k obtížnosti bereme jako úspěch.

Naše Gymnázium Josefa Božka reprezentovali:

Ondřej Gajda (kapitán), Helena Bílková, Kateřina Gančarčíková, Jakub Latečka, Veronika Říčanová

Vedoucí družstva: Mgr. Melánie Gaierová

Výsledky turnaje si můžete prohlédnout  ZDE

 

Text a foto: Ondřej Gajda, 7. SpA

 

 

 

Fotogalerie

Turnaj mladých fyziků 2020 Turnaj mladých fyziků 2020

Zpět na aktuality