Turnaj mladých fyziků

 

Dne 26. 3. 2018 jsme se zúčastnili fyzikální soutěže Turnaj mladých fyziků. Se svými spolužáky Ondřejem Gajdou, Veronikou Říčanovou, Helenou Bílkovou a Filipem Gabrielem jsme se vydali soutěžit za naše gymnázium za doprovodu paní profesorky Mgr. Melánie Gaierové do města Opavy, kde se konalo okresní kolo.  

Jako nejmladší účastníci soutěže, jsme se utkali v souboji mezi čtyřmi středními školami – dva týmy z Ostravy a třetí z Valašského Meziříčí. Na soutěž jsme se připravovali delší dobu, dělali jsme pokusy a měření, připravovali jsme si prezentace a podklady k diskusím na konkrétní témata. Cílem fyzikální soutěže bylo nejlépe vysvětlit dva ze zadaných pokusů v podání prezentace a dále argumentovat a klást otázky ostatním týmům. Celá soutěž se odehrávala v anglickém jazyce.  

I přes to, že jsme se umístili na 4. místě, jsme si všichni soutěž užili a nabrali spoustu nových zkušeností nejen z oboru fyziky, ale také z anglického jazyka a prezentace našich výsledků měření a zkoumání fyzikálních jevů.  

Magdaléna Sojková, 5.QA

Foto Mgr. Melánie Gaierová 

 

Fotogalerie

Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků Turnaj mladých fyziků

Zpět na aktuality