Turistický kurz Kvarty A

Celé prázdniny jsme se těšili na jediné - na turistický kurz - a čím víc se blížilo datum odjezdu, tím naše radost sílila.

Když nastal den D, všichni jsme se sešli před autobusem, naskládali zavazadla, rozloučili se s rodiči a mohli vyrazit. Poté, co jsme přijeli do Karlovic, nás čekal výšlap po hřebenu hor. A pak nás všechny naprosto znavené zajímaly pouze tři věci - sprcha, pokoje a večeře. V dalších dnech jsme se naučili plno zajímavých a užitečných věcí: střílení ze vzduchovky, základům první pomoci a stanování, orientaci na mapě, softbalu a hlavně jsme se naučili ještě lépe spolu vycházet a jako parta jsme se ještě více dali dohromady. Naše polední a večerní volna vypadala vždy stejně: scházeli jsme se na pokojích a všude byl slyšet radostný smích. Ve čtvrtek odpoledne jsme soutěžili v biatlonu a poslední večer turistického kurzu zakončil táborák, kde se z plna hrdla zpívalo. Podnikla se také noční výprava za hvězdami. Následující den jsme už jenom stihli zabalit věci a zahrát si turnaj v softbalu. Při obědě nás vyrušil autobus a všichni jsme věděli, co to znamená. Návrat domů.

Po společně stráveném týdnu víme jistě, že jsme na turistickém kurzu prožili plno nezapomenutelných zážitků a máme se jako kolektiv ještě více rádi. Potvrdila se tak slova mého dědečka, že není důležité, kam jedeme, ale s kým tam budeme a co s ním prožijeme.

 

Text: Martin Edvard Šrubař
 
Autoři fotek: Adam Burkuš, Barbora Mitrengová, Martin Edvard Šrubař (všichni 4. KA)

Fotogalerie

Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A Turistický kurz Kvarty A

Zpět na aktuality