Terénní cvičení z geografie

Poznali jsme Klimkovice

Ve čtvrtek dne 7. 11. 2019 se geografický seminář zúčastnil terénního cvičení v nedalekých Klimkovicích. Přítomny byly třídy 4.A a Oktáva A.  Kdybyste náhodou nevěděli (jako mnozí z nás), že nějaké Klimkovice existují, napovíme Vám. Je to malé město na jihozápadním okraji Ostravy, s pouhými čtyřmi a půl tisíci obyvatel. Jsou známy především díky svému sanatoriu, které je taky největší komerční budovou.

Náplní našeho cvičení bylo vypracování pracovního listu předloženého naším dozorem – paní profesorkou Nogovou a Kubínkovou. Rozdělily nás do náhodných trojic a pustili jsme se do práce. Součástí pracovního listu byly orientace v cizím prostředí, schopnost vyhledávání informací, ale i sociální geografie – pravděpodobně nejtěžším úkolem bylo  právě vypracování dotazníku s využitím desíti náhodně vybraných obyvatel Klimkovic.

Další částí cvičení byla krátká prohlídka Sanatoria.  Dozvěděli jsme se o tom, kdo se vlastně v Klimkovicích léčí, jestli je pravda, že se u nás hojně léčí arabská populace, byly nám představeny různé procedury a sdělena spousta dalších zajímavých poznatků. Na konci exkurze většina účastníků zavítala do lázeňské kavárny.

I když nám počasí zrovna nepřálo, byla zima a občas i poprchávalo, my se s tím statečně vypořádali. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, poznali nové město. Děkujeme za užitečnou exkurzi.

 

Julie Zetková, 4.A

Foto: Mgr. Pavla Kubínková, Mgr. Dagmar Nogová

Fotogalerie

Terénní cvičení z geografie Terénní cvičení z geografie Terénní cvičení z geografie Terénní cvičení z geografie Terénní cvičení z geografie Terénní cvičení z geografie

Zpět na aktuality