Sportovní úspěch našich studentů

Absolventka Anna Zíková a bývalý student Gabriel Szturc byli draftováni do zámořských soutěží.

Anička je absolventka našeho gymnázia z roku 2017, kdy úspěšně odmaturovala. Její cesta dále pokračovala na University of Maine, kde při studiu hrála univerzitní hokejovou ligu. Dne 30. června 2021 byla draftována do první profesionální ženské hokejové ligy na světě – NWHL. Konkrétně si ji ze 14. místa vybral tým Buffalo Beauts. Anička je také mnohonásobná reprezentantka v mládežnických a seniorských kategoriích. Anička je také první a prozatím jediná hráčka v poli, která si zahrála v české extralize staršího dorostu. Mezi její největší úspěchy patří 3. místo na Mistrovství světa kategorie U18. Více o průběhu draftu se můžete dočíst zde. Přikládáme také jeden z rozhovorů Aničky. 

Gabriel studoval na našem gymnáziu v letech 2014–2018, kdy z hokejových důvodů byl nucen přestoupit na jinou školu do Mladé Boleslavi. V současnosti působí v Chance lize v týmu Hokej Ústí nad Labem s.r.o. Gabriel pravidelně objíždí mládežnické reprezentační akce. Letos se účastnil i Mistrovství světa kategorie U18, kde se mu povedlo vstřelit i několik gólů. Připsal si také několik extraligových startů za BK Mladou Boleslav. Dne 30. června si jej na vstupním draftu CHL (Canadian hockey league), což je jedna ze tří hlavních juniorských lig v Severní Americe, vybral tým Kelowna ze 44. místa. Příkládáme také jeden z rozhovorů Gabriela.

Oběma gratulujeme a přejeme hodně štěstí a úspěchů v jejich sportovním i osobním životě.

Fotogalerie

Gabriel v reprezentaci Gabriel v BK Mladá Boleslav Gabriel v AZ Havířov Sportovní úspěch našich studentů Sportovní úspěch našich studentů Anička v reprezentaci

Zpět na aktuality