• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Sportovní kurz - Chorvatsko 2015

Jaký byl sportovní kurz v Premantuře na Istrijském poloostrově v Chorvatsku

Ve dnech 11. -20. 9. 2015 se uskutečnil Sportovní kurz v Premantuře na Istrijském poloostrově v Chorvatsku. Tohoto kurzu se účastnily třídy 3.A a Septima.A a to pod pedagogickým vedením profesorů J. Dümlera, A. Lizstwana, R. Moldrzyka, K. Přikryla a M. Vlčka.

První den po příjezdu jsme čekali na ubytování. Kolem poledne jsme byli ubytování do svých pokojů. Během dlouhého čekaní jsme si krátili čas prohlížením pláže, na které jsme následující rána mívali rozcvičku. První den jsme trávili vybalováním, plaváním a poznáváním této lokality.

Druhý den jsme se už rozdělili do 3 družstev. Měli jsme naplánované 3 činnosti a to turistiku, cyklistiku a lekce na kánoích nebo sportovní hry. Během dne jsme vystřídali 2 činnosti. Naše skupina měla na programu turistiku v dopoledních hodinách a cykloturistiku odpoledne. Dopoledne jsme se byli projít a zaplavat. Za to odpoledne jsme se vydali na kolech do nedalekého města Medulin.

Třetí den jsme vyrazili na celodenní výlet lodí, ale jelikož nám moc počasí nepřálo tak se nám trochu změnily plány. Nejeli jsme tam, kam jsme původně měli jet a to díky velkým vlnám, na kterých by vyjetí na širé moře představovalo veliké nebezpečí. Pro jistotu jsme projížděli jen okolo zdejších zálivů a myslím si, že to byl i tak skvělý zážitek.

Čtvrtý den jsme strávili jízdou na kánoích a odpoledním programem byla pěší turistika. Lekce na kánoích byly velmi zábavné. Hodně z nás skončilo ve vodě, kvůli tomu, že se nám přetočila loď nebo jsme se navzájem shazovali. Nakonec následovaly závody. Odpoledne jsme vyrazili na túru k zátoce Portić. Tím jsme poznali krásnou přírodu Středomoří.

Další den byl ve znaku opětovného celodenního výletu za poznáním měst Rovinj a Pula. Oba dva města jsou překrásná, ale Pula má své historické jádro, a každého z nás právě Pula více uchvátila. Každý si mohl nakoupit dárečky domů nebo to co potřeboval k jídlu.

Šestý den si každá skupina dokončoval svůj cyklus činností. Naše skupina tedy měla cyklistiku, kde jsme vyrazili do známého Safari baru. Zde jsme se mohli pokochat nádherným pohledem na moře odrážející sluneční svit. Odpoledne následovaly sportovní hry. Jelikož v naší skupině byli jen kluci, tak jsme zůstali u dobrého fotbalu a před tím jsme si byli zaplavat. 

Sedmý den byl věnovaný tomu, co jsme si sami vybrali. Rozdělili jsme se tedy na 2 skupiny. Jedna šla na pěší túru do Safari baru a ta druhá zůstala v Premantuře a hrála hry nebo byla na kánoích.

Poslední den jsme už ráno po snídani začali balit, jelikož do 10 jsme museli opustit naše apartmány. Po té co jsme naložili věci do autobusu, jsme šli na pláž a zde jsme hráli hry a koupali se. Užívali jsme si posledních momentů v této krásné lokalitě, jelikož už se blížil náš odjezd domů. Kolem 18 vyjel autobus směr Český Těšín.

Tento kurz v nás zanechal spoustu pěkných vzpomínek, na které budeme rádi vždycky vzpomínat.  Za to děkujeme především našemu pedagogickému sboru a díky patří i vedení, které tyto turistické kurzy pořádá.

 

Mgr. Jaromír Dümler

Fotogalerie

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578