SOUTĚŽ o zajímavé ceny !!!!

Napiš esej, vyhraj 15 000,- Kč

Rádi bychom vás informovali o soutěži o nejlepší studentský esej, kterou letos již po osmé pořádá Knihovna Václava Havla. Eseje Václava Havla se staly klasickými texty české literatury a žánr eseje je zapotřebí v českém jazyce nadále pěstovat – ne ve smyslu napodobování esejů Václava Havla, ale ve smyslu pojmenovávání nepříjemných problémů a hledání jejich nekonvenčních řešení. Knihovna Václava Havla proto vyhlašuje další ročník soutěže pro studenty středních škol o Cenu Václava Havla za studentský esej.

Výběr tématu eseje je tentokrát, v roce nedožitých 80. narozenin Václava Havla, na autorech samých. Podmínkou je pouze pomyslné adresování eseje Václavu Havlovi: Milý pane prezidente a dodržení literární žánru eseje. Texty, psané v českém jazyce, v rozsahu 9 000 až 18 000 znaků, opatřené jménem autora, datem narození a názvem střední školy, mohou soutěžící zasílat v elektronické podobě na adresu esej@vaclavhavel-library.org nejpozději do 31. října 2016.

První cena bude odměněna 15 000 Kč, druhá cena 10 000 Kč a třetí cena 5 000 Kč. Výsledky soutěže budou vyhlášeny a ceny předány v prosinci 2016.

 

Mgr. Kateřina Bernatíková

Zpět na aktuality