• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Soft - úspěný turnaj v Brně 2014

Podzimní hit XXIII. ročník – neděle 5. 10. 2014

Tradiční turnaj amatérských družstev zakončuje obvykle sezónu a je příležitostí k setkání s bývalými hráči klubu a šancí pro začínající dostat se poprvé v zápase na hřiště. I letos jsme tým poskládali s hráčů obou těchto skupin.
V sobotu se hrají zápasy tzv. Extratřídy, v neděli zápasy družstev 1.třídy.
Turnaje se zúčastnilo 7 družstev ve dvou skupinách systémem každý s každým, poté zápasy o umístění. My jsme hráli v tříčlenné skupině. Hrálo se na 55 minut + dohrávka.

SKG Český Těšín : Larpíci Brno 10 : 1

Soupeř podával sice snaživý výkon, ale na s chutí hrající družstvo SKG nenašel recept.
V obraně dominoval Bořek na nadhozu se 7 SO (ze 12 možných) a pokud už soupeřův pálkař odpálil, zahráli aut zbylí polaři (především Julie na 3. metě a Martin na 1. metě). V útoku pálili skvěle Ondra Michejda (3 x single), Honza (dvoumetový odpal), Josef Beničák (2× single), V závěru se do hry dostali i nejmladší – Filip, David a Míša – a nevedli si špatně.

Farmáři Brno : SKG Český Těšín 1 : 7

Utkání s tradičním soupeřem bylo vyrovnanější než napovídá výsledek. Rozdíl byl především v úspěšnosti odpalů a kvalitě nadhozu (zde řádil Honza 9× SO ze 12 možných). Začínali jsme v útoku a hned v první směně jsme po odpalech Ondry (single), Julie (třímetový) a Josefa (dvoumetový) dosáhli tří bodů. Soupeř odpověděl jedním vydařeným odpalem do zadního pole a po sérii krádeží met zaznamenal svůj jediný bod v zápase. V dalších 3 směnách pustil Honza na metu 4 pálkaře metou zdarma, ale ti se posunuli nejvýše na 3. metu. Ve druhé směně se dostal na metu vydařenou ulívkou Petr a toho posunuli pro bod Magda a Šimon. V dalších dvou směnách jsme pomalu přidávali body až ke konečnému výsledku. Další ulívkou se blýskl Honza, singl odpálili Josef, Petr a Šimon. Poslední bod přidal dlouhým odpalem do pravého pole Ondra a dokázal doběhnout na svůj odpal až na domácí metu. V poslední obraně se ještě vyznamenala Julie, která při všech obsazených metách ze vzduchu skvěle zachytila tvrdý přímý odpal, který by jinak určitě znamenal nejméně tři body soupeře.

Po dvou vítězstvích ve skupině jsme ji vyhráli a čekali na soupeře do finále. Čtyřčlená skupina byla daleko zamotanější, 3 družstva měla 2 vítězství a rozhodovalo skóre ze vzájemných zápasů.

Gymnázium Český Těšín : Kraváci Brno 6 : 5

Z původně hodinového zápasu se vyklubalo téměř dvouhodinové drama okořeněné dvěma
tie-breaky, dlouhými odpaly i skvělými zákroky v poli. V první polovině zápasu nic nenasvědčovalo dramatu. V prvních čtyřech směnách soupeř na bod nedosáhl. Honza házel výborně (7 SO v sedmi směnách) co prošlo do pole, lapili polaři. Zejména Šimonův úspěšný tygří skok po odpalu jednoho z nejlepších soupeřových pálkařů si vysloužil obdiv všech přítomných (byl to závěrečný aut čtvrté směny). Ale i ostatní polaři hráli výborně – Martin, Julie, Josef ve vnitřním poli i zbylí vnější polaři Bořek s Filipem spolehlivě autovali soupeře.

V útoku jsme už v první směně získali dva body. První pálkař Šimon se „škaredě podíval“ na nadhazovačku (bývalá ligová hráčka) a prásknul ránu do zadního pole, po které se polaři jen ohlédli – třímetový odpal! Ondra se nedal zahanbit a přidal dvoumetový odpal. Po Honzově ulívce jsme vedli 2:0. Ve druhé směně konec pálkařského pořadí tak úspěšný nebyl. Ve třetí směně opět pálí Šimon (single), Ondra (tradičně dvoumeťák), Julie, Pepa a Bořek (všichni single) a vedeme 5:0. Tento stav trvá i po 4. směně a podle času už zbývá jen směna poslední. Pokud nedostaneme víc než 4 body, vyhrajeme celý turnaj.
Znovu se potvrdilo, že poslední krok bývá nejobtížnější. Hráči soupeře – vesměs se zkušenostmi z vyšších soutěží – v páté směně zabrali, potrestali každou naši chybu a vypuklo drama. Po prvním autu přišly chyby na druhé metě, nadhozu i na trojce, tři mety zdarma, dva dlouhé odpaly do vnějšího pole a bylo srovnáno. Situaci zachránil Pepa, který chytá odpal ze vzduchu na spojce a Honza dalším SO. Máme dohrávku a jediný bod ukončí zápas! Začíná Julie – SO. Honza pálí na trojku a je těsně aut na první metě. Filip pálí pod nohy nadhazovačky, ta situaci zvládá a Filip je aut na 1. metě.
Pět směn nerozhodlo, přichází tie-break. V něm začíná útočící družstvo s běžcem na 2. metě, aby se zvýšila pravděpodobnost dosažení bodu. První pálkař soupeře je SO. Další pálkařka dostává metu zdarma za 4 špatné nadhozy. Po dalším odpalu na spojku je vyautována na druhé metě díky nucenému postupu. Honza při dává další SO a jdeme pálit. Běžcem na dvojce je Filip, na pálku přichází Pepa je SO – bez posunu běžce. Bořek pokládá skvělou ulívku a dostává Filipa na třetí metu. Martin dostává úmyslnou metu zdarma. Máme 1 aut a obsazené všechny mety. Na pálku střídá Adam Magdu. Pálí do vzduchu nad třetí metu, je aut. Martin se ovšem předčasně utrhne z první mety a je také vyautován – 2. kolo hororu zvaného tie-break může začít.

První pálkař soupeře pálí do zadního pole, tam míč chytá Filip, pálkař je aut – běžec ze druhé mety se posouvá na trojku. Dalšího pálkaře Honza trefuje a tím jej posune na první metu. Třetí pálkař je aut ze vzduchu po zásahu Pepy na spojce, soupeř nedostává šanci bodovat. Další pálkař dostává metu zdarma. Poslední aut zahrává Martin na jedničce chycením tvrdého odpalu přímo ze vzduchu.
Máme znovu možnost jediným bodem utkání rozhodnout. Na druhou metu střídá Petr Pilch a na pálku přichází Šimon. Podle signálu hraje sebeobětovací ulívku a úspěšně! Je sice aut na první metě, ale posouvá Petra na metu třetí. Ondru pouští soupeř zadarmo na metu, vědom si jeho pálkařských kvalit. Ondra při druhém nadhozu krádeží obsazuje druhou metu. Stále jeden aut, obsazená druhá a třetí meta. Na pálku přichází Julie a po dvou odpalech mimo výseč se dostává do těžké situace. Třetí dobrý nadhoz sice prošvihne, ale zadák jej propustí až k plotu za sebe – Julie dosahuje mety první, ale hlavně Petr dobíhá pro vítězný bod.
Drama do poslední chvíle se šťastným koncem. Třetí nastavenou směnu by zřejmě nepřežili ani hráči na hřišti, ani osazenstvo lavičky.

Po dlouhých letech jsme vyhráli svou nedělní skupinu a postoupili do sobotní „Extratřídy“.

SKG reprezentovali (pořadí podle postů):

Jan Bronclík, , Bořek Ščerba, Ondřej Michejda, Šimon Škrabiš, Martin Helán, Magda Gerlichová, Julie Krištofíková, Josef Beničák, Filip Mišún, Petr Pilch, Filip Fedor, David Kacmarczyk, Michaela Gorylová.
Trenér: Adam Lisztwan
Vedoucí družstva: Jiří Pavelka

Foto: Ondřej Ševčík

 

PaedDr. Jiří Pavelka

Fotogalerie

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578