• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Soft - Kostelec 2015

Celostátním finále školských lig v softballu.

2. a 3. června 2015 proběhlo v Kostelci nad Orlicí republikové finále školských lig v softballu v kategorii středních škol. Finále se zúčastnilo 10 družstev rozdělených do dvou skupin. My jsme hráli ve skupině A, s námi Gymnázium M. Lercha Brno, Gymnázium Jírovcova České Budějovice ,OA Kostelec nad Orlicí a Gymnázium Chodovická Praha. Hrálo se podle pravidel slowpitche, ale s měkčími míči a 9 hráči v poli.

Výsledky ve skupině:

Gymnázium M. Lercha Brno : Gymnázium Český Těšín 19 : 3
Hned v prvním zápase jsme se utkali s mnohonásobnými vítězi této soutěže. Družstvo soupeře tvořili zkušení baseballisté brněnských prvoligových týmů. Hned v první směně své kvality potvrdili. 11 odpalů proti našim dvěma(Bořek, Filip) mluví za vše. Další směny byly vyrovnanější, ale přes snahu našich pálkařů (Šimon, Josef, Julie) i hráčů v poli skóre rychle narůstalo ve prospěch soupeře.

Gymnázium Český Těšín : Gymnázium Jírovcová České Budějovice 3 : 15
S tímto družstvem jsme nikdy nehráli a nevěděli co od hráčů čekat. V prvních dvou směnách byl zápas vyrovnaný, jen našim hráčům se stále na pálce nevedlo – tři odpaly za dvě směny je opravdu málo. Ve třetí směně soupeř zatlačil několika tvrdými odpaly, přidali jsme několik chyb a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Ve čtvrté směně přidal soupeř deset odpalů včetně homerunu a nám se podařilo jen korigovat stav (pálili Filip, Vojta, Pavel, Jirka).

OA Kostelec nad Orlicí : Gymnázium Český Těšín 13 : 3
Tradiční rival hrající na domácím hřišti, byl pro nás jako vždy náročným soupeřem. První směna – oba týmy v poli bez chyby a bez bodu. Ve druhé směně jsme zaznamenali 3 odpaly (Josef, Vojta, David) a dva body. To soupeře nabudilo, jeho pálkaři se probudili – 5 dlouhých odpalů, homerun, dvě naše chyby a stav byl 7:2. Tento obrat jsme nezachytili a do konce zápasu už jsme se pořádně neprosadili. V dalších směnách soupeř přidal dalších osm odpalů, my jen dva (David, Vojta) a výsledek byl zcela jasný.

SKG Český Těšín : Gymnázium Chodovická Praha 15 : 17
Utkání o čtvrté místo ve skupině jsme nezahájili dobře. V prvních dvou směnách bez hitu
i bodu, soupeř nastřílel devět odpalů včetně homerunu a vytěžil 6 bodů. Další tři směny jakoby se naši hráči probudili, přibývaly odpaly (Vojta 2×, David, Tom, Bořek, Filip, Josef, Šimon, Julie, Pavel) i body. V poli jsme najednou soupeři nic nedovolili, odpaly končili v našich rukavicích, přesnými příhozy jsme jistě autovali a výsledkem byl stav 11:7 pro nás. Bohužel pátá směna skončila těsně před uplynutím hracího času a rozhodčí nařídil ještě jednu směnu.

Ten kdo neviděl, neuvěří. Do čeho soupeř „praštil“, to skončilo v poli na zemi nebo za plotem. Ani štěstí se na nás neusmálo – míče trefovaly okraje rukavic, polaři klopýtali o svůj stín a stav po polovině směny byl krutý  – 11:17. V dohrávce se naši pálkaři snažili (Julie, Vojta, David, Pavel, Tom), ale i díky nezkušenosti některých našich hráčů to stačilo „jen“ na 4 body.
Zklamání obrovské a před námi zápas o 9. místo.

Gymnázium Český Těšín : Biskupské gymnázium České Budějovice 11 : 6
Do posledního utkání turnaje vstupovali naši hráči unaveni fyzicky i psychicky. Teplota ve stínu u třicítky, na hřišti ke čtyřicítce. Rozhodně však nehodlali soupeře šetřit. V první směně se dostal na metu jediný pálkař soupeře, naši hráči se vystřídali na pálce všichni. Do zadního pole pálili David, Tom, Bořek, Julie, Vojta, na metu se dostal Bořek i Šimon
a výsledkem bylo pět dosažených bodů. Ve druhé směně sice soupeř zabral – třemi odpaly získal jeden bod, ale Julie se Šimonem jeho snahu dobrou hrou v poli zastavili. Na pálce jsme přidali další odpaly(David, Bořek, Šimon, Julie) a uklidňující 4 body. Třetí směna byla vyrovnaná – oba týmy zaznamenaly po dvou bodech (naše dva body zaznamenali Tom s Bořkem jako přes kopírák – dlouhý odpal do zadního pole a rychlý běh až na domácí metu).Čtvrtá směna body nepřinesla (v poli úřadoval Šimon, Klaudie a Jirka). V páté směně sice soupeř třemi body snížil, ale dohrávka už se hrát nemusela.

Výsledné umístění bylo snad zklamáním v prvních okamžicích po skončení turnaje. K lepšímu umístění chyběl opravdu jen krůček. Můžeme želet nepřízně losu, protože druhá skupina byla výrazně jednodušší než ta naše (z pěti utkání o umístění vyhráli celky naší skupiny čtyři), ovšem tuto skutečnost nemůžeme ovlivnit.

Ale turnaj přinesl zkušenosti, které jinde získat nelze a z odstupem času oceníme i 9. místo v republice.

V družstu máme i řadu mladých hráčů,pro které to byl první velký turnaj, a kteří doufejme úspěšně nahradí odcházející maturanty.

Školu reprezentovali:

Jiří Przybyla nadhoz
Šimon Škrabiš nadhoz, 3. meta
David Gerlich 3. meta, vnější pole
Filip Mišún vnější pole
Bořek Ščerba vnější pole, 2. meta
Tomáš Zíka vnější pole
Julie Krištofíková spojka
Pavel Koch 1. meta, vnější pole ,
Vojtěch Škrabiš zadák
Klaudie Švrčková 1. meta
Josef Kriho suplující pálkař
Jan Stebel vnější pole

 

PaedDr. Jiří Pavelka

Fotogalerie

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578