Školní kolo konverzační soutěže ve francouzštině

Jako každoročně i letos v únoru proběhlo školní kolo soutěže ve francouzské konverzaci. V pondělí 18. 2. a v úterý 19. 2. se jej zúčastnilo 18 žáků ve dvou kategoriích. Žáci si prošli poslechovým cvičením, museli prokázat jistou míru znalostí v didaktickém testu a posléze podstoupili i pohovor na jedno z vylosovaných témat.

Při ústním projevu jsme hodnotili zvládnutí slovní zásoby k danému tématu, správné užití gramatických jevů, schopnost reagovat na zapeklité otázky poroty a v neposlední řadě originalitu.

Výkony žáků v I. kategorii byly vylmi vyrovnané, proto jsme se rozhodli udělit hned dvě druhá místa:

   1. Mariana Jančarová (5.QA)
   2. Karolína Kochová (2.A) a Sabina Niedobová (2.A)
   3. Radim Stenchlý (2.A)

Ve II. kategorii si vedli nejlépe: 

   1. Kamila Sikorová (7.SpA)
   2. Šárka Macurová (6.SxA)
   3. Ondřej Gajda (6.SxA)
 

Dva účastníci z každé kategorie, kteří v ústní části získali nejvíce bodů, postupují do regionálního kola Konverzační soutěže, které proběhne ve středu 13. 3. 2019 v Orlové. 

Gratulujeme vítězům a držíme palce v dalším kole!

Št & Vl

Fotogalerie

Školní kolo konverzační soutěže ve francouzštině Školní kolo konverzační soutěže ve francouzštině Školní kolo konverzační soutěže ve francouzštině Školní kolo konverzační soutěže ve francouzštině Školní kolo konverzační soutěže ve francouzštině Školní kolo konverzační soutěže ve francouzštině Školní kolo konverzační soutěže ve francouzštině

Zpět na aktuality