Školní exkurze do Vídně

 

Dne 2. 6. 2017 se uskutečnil dlouho očekávaný zájezd do Vídně. Všichni jsme se sešli ve tři hodiny ráno u bočního vchodu do školy a nastoupili jsme do autobusu. Do Vídně jsme přijeli kolem osmé. Už během cesty jsme dostali malý testík, který nás blíže seznámil s Vídní. Nejúspěšnější řešitelé obdrželi sladkou odměnu.

Po příjezdu nás jako první čekala projížďka po Ringstraße, kde jsme mohli vidět například Parlament, budovu opery, radnici a mnoho dalších zajímavých míst. S těmi nás seznámila paní profesorka Nogová. Poté nás čekala prohlídka Schönbrunnu. Pokochali jsme se nádherně upravenými zahradami a většina z nás si prošla i místní zoo. Někteří dali totiž přednost zahradám. Zoo byla velká a není divu, že mnozí z nás ji nestihli projít celou.

V jedenáct hodin nás autobus odvezl do centra města. Tam nás čekala procházka od Přírodovědeckého muzea přes Hofburg na náměstí u krásné katedrály Stephansdom. Ochutnali jsme například místní vynikající zmrzlinu, která nás v horkém dni opravdu osvěžila. Potom jsme se rozdělili do věkově různě namíchaných skupin po třech a vyplňovali malý kvíz. Využili jsme přitom i možnosti zeptat se místních a tak si procvičili němčinu.

Opravdovým lákadlem pro nás byl ale zábavní park Prater. Některým z nás stačil pouhý pohled na atrakce, ti odvážnější je i vyzkoušeli. Nakoupili jsme suvenýry a vydali se vstříc poslední zajímavosti - Hundertwasserhausu. Toto neobvyklé dílo architekta Hundertwassera bylo ve slunečném dni nádherné.

Všichni jsme si tento výlet nesmírně užili i díky skvělému pedagogickému dozoru paní profesorky Nogové, Belanové a Bartečkové. Všichni kdo jste letos nejeli, určitě neváhejte a příště se zúčastněte tohoto skvělého výjezdu. Nebudete litovat.

 

Ivana Guznarová, Kvarta A

Foto: Martin Edvard Šrubař a Beata Szlauerova, Kvarta A. 

Fotogalerie

Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně Školní exkurze do Vídně

Zpět na aktuality