Seminář z fyziky pro talentované žáky

První setkání nadšenců fyziky bylo dne 16. 10. 2017 v učebně fyziky, další bylo 3. 11. 2017. Na tento seminář se přihlásili žáci z QA, SxA a 1. A, aby se dále vzdělávali a připravovali na soutěže z fyziky. Podrobně se seznámili s pravidly Turnaje mladých fyziků, učili se, jak se musí připravit na tuto soutěž, jak budou měřit a vysvětlovat své poznatky, jak zpracují výstupy na každé téma.

V dalším semináři se učili postupy, jak vytvořit práci SOČ, jak měřit a zkoumat jevy a vyhodnocovat výsledky měření. Učili se prezentovat své výsledky, správně odpovídat na dotazy druhých a pracovat ve skupinách.

Studenti celou dobu pozorně sledovali výklad, vzájemně si pomáhali při měření, snažili se maximálně využít skupinové měření i dobré návrhy spolužáků. Celou dobu tvořivě pracovali a vymýšleli další vhodné postupy bádání. Určitě svou píli využijí v náročné soutěži.

 

Mgr. Melánie Gaierová

Fotogalerie

Seminář z fyziky pro talentované žáky Seminář z fyziky pro talentované žáky Seminář z fyziky pro talentované žáky Seminář z fyziky pro talentované žáky Seminář z fyziky pro talentované žáky Seminář z fyziky pro talentované žáky Seminář z fyziky pro talentované žáky Seminář z fyziky pro talentované žáky

Zpět na aktuality