Regionální kolo debatní soutěže v němčině 2019

Dne 27.3.2019 se uskutečnilo regionální kolo soutěže v debatě v německém jazyce "Jugend debattiert international" na Gymnáziu v Havířově-Podlesí. Po rozlosování den předtím byly vybrány dvě studentky z třídy Septima A, které zastupovaly naše gymnázium - Anna Labajová a Kateřina Warcopová. Dále ještě jako náhradník a fotograf se zúčastnila  Adéla Makajová ze stejné třídy. Debaty se zúčastnily dvě další školy – Gymnázium, Havířov-Podlesí, která byla zároveň i organizátorem celé akce, a Jazykové gymnázium Pavla Tigrida z Ostravy. Obě tyto školy připravují své studenty na Německý jazykový diplom. 
Tématem letošní debaty byla otázka, zda-li by se mělo zavést právo na sňatek pro homosexuální páry. Studenti se měli nejdříve krátce představit a pak zaujali své pozice - pro nebo proti. Ačkoliv ani jedna studentka z naší školy nepostoupila do celostátního kola, debata byla velice vyrovnaná a snad si budeme v příštích letech vést minimálně stejně dobře. 


Adéla Makajová, 7. SpA

Fotogalerie

Regionální kolo debatní soutěže v němčině 2019 Regionální kolo debatní soutěže v němčině 2019 Regionální kolo debatní soutěže v němčině 2019 Regionální kolo debatní soutěže v němčině 2019 Regionální kolo debatní soutěže v němčině 2019 Regionální kolo debatní soutěže v němčině 2019 Regionální kolo debatní soutěže v němčině 2019 Regionální kolo debatní soutěže v němčině 2019 Regionální kolo debatní soutěže v němčině 2019

Zpět na aktuality