První dva turnaje nové softballové sezóny

Softballisté vykročili do nové sezóny na turnajích v Kunovicích a Brně.

1. turnaj Moravské ligy kadetů v softballu Kunovice
V neděli 8. 4. 2018 se uskutečnil 1.turnaj Moravské kadetské
ligy softballistů. Hrálo se na čas a s omezeným počtem doběhů na směnu.

 

Locos Břeclav : SKG Český Těšín   10:4 První zápas s favoritem soutěže byl zároveň pro část našich hráčů prvním soutěžním zápasem  v životě. Soupeř byl zkušenější a bylo to znát. V prvních třech směnách se dostal na mety jen Ondra a Matěj A.. Ondrův odpal ovšem stál za to a Ondra doběhl  na svůj odpal pro náš první bod. Soupeř pálil nadhozy Matěje J. celkem pravidelně a za první směnu doběhl pro 4 body. Druhá směna se nám  v poli vydařila – 3 pálkaři, 3 auty. Ve třetí směně soupeř přidal 6 odpalů a postupně i šest bodů. V závěrečné 4. směně jsme se osmělil na pálce i my a po odpalech Helči, Matěje P. a Matěje  A. jsme korigovali výsledný stav třemi body.

Sestava podle postů:
Matěj J., Matěj P., Jakub,  Helča, Matěj A., Verča, Samuel, Ondra, Aňa

 

SKG Český Těšín: Snails Kunovice 2:11
Nadhazovat začal Ondra a v první směně pustil soupeře ke dvěma bodům, ve druhé ke třem. Sám na pálce zopakoval kousek z prvního zápasu a na svůj odpal oběhl všechny mety. Ostatní hráči tak úspěšní na pálce nebyli a jen ve druhé směně jsme po sérii chyb soupeře dalším bodem snížili.Kunovičtí ve třetí směně přitlačili na pálce, dosáhli největšího možného počtu bodů ve směně a definitivně rozhodli  o osudu zápasu..Sestava podle postů: Ondra, Verča, Matěj J.,  Helča, Matěj P., Jakub, Samuel, Matěj A., Ema

 

Sever Brno : SKG Český Těšín        9 : 3
Ve třetím utkání jsme se zlepšili na pálce, ale pořád to nebylo to pravé. V první směně jsme po dopalech Ondry, Matěje P. a Matěje J. vedli 2:0, ale soupeř hned v dohrávce 5 body otočil skóre.V dalších směnách jsme už jen jedním bodem potrestali chyby soupeře, naše vlastní však znamenaly další 4 doběhy brněnských hráčů.

Sestava podle postů:
Ondra, Jakub , Matěj J.,  Helča, , Matěj P.,  Verča, Samuel, Matěj A., Ema (Aňa)

SKG reprezentovali (podle abecedy) :
Matěj Andrýsek, Helena Bílková, Ondřej Gajda, Matěj Janík, Samuel Janík, Anna Mrowiecová, Ema Nogawczyková,
Jakub Pohludka,  Matěj Petroš, Veronika Říčanová.

 

2. turnaj Moravské ligy kadetů v softballu Brno
V neděli 15. 4. 2018 se uskutečnil 2.turnaj Moravské kadetské ligy softballistů.
 

Snails Kunovice : SKG Český Těšín             12:0
Soupeř byl ve všech směrech lepší, v poli hrál bez chyb a na pálce využil všechny možnosti k dosažení bodů. Na nadhozu se vystřídali Ema s Aňou, pro které to byl první zápas na tomto postu v životě. Snažili se, ale soupeř jejich nadhozy uváděl pravidelně do hry a ani další polaři nehráli úplně v pohodě a nadhazovačkám nepomohli. Na pálce jsme se se svižným nadhozem nevyrovnali vůbec a žádný hit jsme nezaznamenali  (to už se nám nestalo dlouhá léta).Sestava podle postů:
Ema (Aňa), Jakub, Matěj J., Helča,,  Matěj A., Kristýna, Matěj P. , Ondra, Aňa (Ema)

SKG Český Těšín : Sever Brno        2 : 12
Ve druhém utkání jsme se zlepšili na pálce, ale stále máme co zlepšovat. Pálili Matěj A. Kristýna, Matěj J. a stačilo to na dva body. Soupeř se brzy vyrovnal s Ondrovým nadhozem a protože v poli to stále nebylo ideální, body na jeho stranu rychle přibývaly.

Sestava podle postů:
Ondra, Matěj P., Kristýna, Aňa , , Matěj A., Matěj J., Matěj P. , Helča,, Ema   

 

SKG Český Těšín: Locos Břeclav    2:10
Poslední zápas se od předchozích moc nelišil Sice jsme pálili více, ale soupeřovo pole pracovalo bez chyb a spolehlivě vyrábělo auty na metách. Hity zaznamenali Matěj J. 2x a  Kristýna stačily jen na dva body. Za nás házel Matěj J., sice neházel špatně, ale soupeř pálil dobře. Skóre postupně ve čtyřech směnách narůstalo v jeho prospěch.

Sestava podle postů:
Matěj J., Jakub,  Kristýna, Helča, Matěj A., Ema,  Matěj P., Ondra, Aňa 

SKG reprezentovali (podle abecedy) :
Matěj Andrýsek, Helena Bílková, Ondřej Gajda, Kristýna Heinzová, Matěj Janík, Anna Mrowiecová, Ema Nogawczyková,
Jakub Pohludka,  Matěj Petroš

Pro naše hráče byly tyto dva turnaje úvodem do sezóny, polovina z nich před tím soutěžní zápas nikdy nehrála. Sbíráme tedy zkušenosti, každý dobrý nadhoz, odpal či zákrok v poli jsou pro nás impulsem k další hře.

PaedDr. Jiří Pavelka, Mgr. Adam Lisztwan

Fotogalerie

První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny První dva turnaje nové softballové sezóny

Zpět na aktuality