Projektová výuka - Hrátky s těžištěm

Výuka se žáky ZŠ

Třída SA měla dne 8. 11. 2018 na ZŠ Hrabina, pracoviště Slezská, projektovou výuku se žáky z 5. a z 8. třídy z fyziky s názvem „Hrátky s těžištěm“.

S paní profesorkou Gaierovou jsme si zopakovali učivo o těžišti tělesa. Ukázala nám velmi pěkné pokusy na těžiště tělesa. Zajímavý byl pokus s plechovkou a pískem na pohyblivém talíři.

Už toto opakování nás všechny bavilo, ale to ještě nebylo vše! Dále jsme viděli různé pokusy a zajímavé stavby – například šikmou věž v Pize, dům stojící na střeše, levitaci těl žáků. Judita Balušíková a Ema Javorská ukázaly krásný pokus s balancováním vidliček.

Projektový den jsme ukončili výrobou kotrmelcujícího klauna.

Všichni jsme byli z projektového dne nadšeni a cestou do školy jsme si o něm dlouho povídali. Paní profesorka Gaierová to velmi pěkně a dobře vymyslela a zpracovala.

 

Rozárie Suchánková

Foto: Eliška Lindovská, Septima A

Fotogalerie

Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm Projektová výuka - Hrátky s těžištěm

Zpět na aktuality