Prezident republiky besedoval se studenty

Beseda žáků naší školy s prezidentem republiky

Prezident republiky Miloš Zeman v rámci návštěvy Moravskoslezského kraje besedoval v divadle se studenty českého a polského gymnázia.

Před samotnou besedou proběhlo krátké setkání s vedením obou škol, kraje, města i divadla. Beseda probíhala v přátelském duchu posíleném bonmoty a vtipy pana prezidenta, které budily smích a potlesk.

Hustší atmosféra nastala pouze při některých dotazech, které se týkaly uprchlíků, vztahu k EU a Ázerbájdžánu. Jako vždy dostala svůj díl i Česká televize. Ze strany prezidenta neměly dotazy žádné omezení, čehož využívali hlavně studenti polského gymnázia.

Na závěr byly předány dary. Za nás to byla zarámovaná fotografie živého obrazu, kde studenti a učitelé sestavili ze svých těl vlajku České republiky. Vše bylo nafoceno z hasičské plošiny a zarámováno. Kopii daru má škola podepsanou prezidentem, který byl překvapen originalitou dárku. Dále dostal pečeť gymnázia a zapsal se do historické pamětní knihy z roku 1921 jako první osobnost po roce 1938. Zde je například po boku Edvarda Beneše ( zápis z roku 1923).

RNDr. Tomáš Hudec

Foto: Ing. Jaroslav Ochodek

Fotogalerie

Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty Prezident republiky besedoval se studenty

Zpět na aktuality