Přednášky z práva pro ZSV

Exekuce a soudní proces – zajímavé přednášky v rámci ZSV

Dne 28. 1. 2015 na naši školu zavítal JUDr. Ing. Ivo Davídek, soudce okresního soudu v Ostravě. Žáci třídy 3. A a Septima A měli možnost si vyslechnout dvouhodinovou přednášku, která se týkala v současné době velmi ožehavého tématu – exekucí. Následně nám byly zodpovězeny všechny otázky, např. jsme se dověděli, co obnáší „osobní bankrot“.

V další dvouhodinovce, která byla určena jen pro seminaristy ZSV, jsme improvizovali soudní proces. Rozdělili jsme si role soudců, státních zástupců, obhájců a samozřejmě obžalovaných či svědků. Byla to určitě zajímavá zkušenost, díky níž jsme blíže nahlédli do činnosti soudů.

Děkujeme JUDr. Davídkovi za poutavou přednášku, která nám přístupnou formou přiblížila a osvětlila zcela novou problematiku.

Brynda Matěj, 3. A

Foto: Ing. Jaroslav Ochodek

Fotogalerie

Přednášky z práva pro ZSV Přednášky z práva pro ZSV Přednášky z práva pro ZSV Přednášky z práva pro ZSV Přednášky z práva pro ZSV Přednášky z práva pro ZSV Přednášky z práva pro ZSV Přednášky z práva pro ZSV Přednášky z práva pro ZSV Přednášky z práva pro ZSV Přednášky z práva pro ZSV Přednášky z práva pro ZSV Přednášky z práva pro ZSV

Zpět na aktuality