• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Podzimní hit 2023 – úspěšný návrat do kategorie extraliga

Tradiční softballový turnaj amatérských družstev proběhl 14. a 15.10.2023 v Brně.

Tradiční turnaj amatérských družstev Podzimní hit proběhl v areálu Hrochů Brno
v Jundrově 14. a 15.10.2023.
Vloni družstvo SKG „OLD BOYS“ postoupilo do sobotní „extraligy“, družstvo mladších zůstalo v nedělní „1.lize“.
V obou dnech se  hrálo způsobem  play-off s útěchou, kdy jen vítězství zajištovalo postup turnajem s nadějí na finále. Zápasy se hrály na 50 minut + dohrávka.
Družstvo pod hlavičkou SKG tvořili hráči maturitních ročníků 2015, 2016, 2019,2021 a hráči současného oddílu softballu..SKG O.B. reprezentovali hráči maturitních ročníků 2000-2016.

Starší využili svých zkušeností a vedli si nadmíru zdatně.

Extraliga (sobota 14.10.)

SKG O.B. – Chimney Boys       1:8

Jediný zápas, kde jsme na svého soupeře nestačili. Proti bývalým ligovým hráčům softballu i baseballu  jsme neměli příliš šancí (soupeř nakonec celý turnaj už poněkolikáté vyhrál).
V první směně Honza na nadhozu vyautoval dva pálkaře sám, další aut přidalo pole, ale druhý pálkař poslal míč až za plot.V dalších směnách soupeři pálili do zadního pole a body přibývaly. Na pálce jsme soupeřův nadhoz nestíhali (5 strikeoutů ve 3 směnách), V závěrečné směně zabrali naši hráči na pálce a na střídající nadhazovačku jsme doběhli alespoň pro čestný bod.
To však byla v sobotu naše poslední prohra.

Morava Stars –  SKG O.B.       0:4
Utkání dominoval Honza na nadhozu (5 SO ve 4 směnách) a polaři mu zdatně sekundovali. Od prvního startu jsme tlačili na pálce a postupně díky odpalům Toma, Honzy, Bosmena, Julie, Jany, Luboše a Emy trpělivě sbírali body.

SKG O.B. –  Helfštýn Broilers  7:6
Zápas, který rozhodoval, zda si ještě zahrajeme o medaile.Soupeř v úvodu neměl šanci proti Honzovi v čele polařů 1xSO, 2x FO.My jsme od prvního pálkaře posílali jeden hit za druhým (Julie, Tom, Petr, Bosmen, Luboš, Ondra G. doběhli pro 6 bodů). Ve druhé směně se vše otočilo. Soupeř předvedl 4 dlouhé odpaly, jednu metu zdarma a získal 4 body. My jsme neodpálili vůbec. V další směně soupeř znovu pálil daleko a podařilo se mu srovnat stav. V dohrávce odpálil Luboš  dlouhý odpal, pak se dostal krádeží na druhou metu. Jana pálí FO a při dvou outech jde na pálku nejmladší hráčka Ema.
Krásnou jehlou do zadního pole Ema stáhla rozhodující bod.
V závěru už soupeř nebodoval a dohrávku už jsme hrát nemuseli.
Touto těsnou výhrou jsme postoupili do utkání o medaili.

 

Utkání o 3. místo:

VUT „B“ – SKG O.B.    6:8

V úvodu nás soupeřův nadhazovač k ničemu nepustil, soupeř dotlačil po dalekém odpalu a volbě v obraně jeden bod. Ve druhé směně začal třemi metami zdarma a střídáním nadhozu. Nového nadhazovače přivítal Ondra G. dvoumetrovým odpalem a stejně jako Julie i Tomáš poslal krásný homerun až za plot. Honza pálí dvoumeťák, Peťa je trefen nadhozem,  Bosmen hit, Luboš hit a sedm bodů je doma. Soupeři se nechtěli nechat zahanbit a přesto, že Honza házel opět skvěle, třemi dlouhými odpaly a homerunem snížili na 5:7. Ve třetí směně jsme nepálili, soupeř přidal další bod. A zase si vyrábíme drama. V závěrečné směně naštěstí Tom a Bosmen dotlačí Petra pro bod a tlak na nadhoz a pole v dohrávce je o něco slabší. V poslední půlsměně soupeř nenašel sílu zápas zvrátit a po krásném boji jsme obsadili konečné 3.místo.

V turnaji reprezentovali (podle abecedy):

Jana Boháčová, Ondřej Bosák, Jan Bronclík, Ondřej Gajda, Julie Gregorková, Petr Jelínek, Ema Jelínková, Lubomír Lukšík, Tomáš Zíka.
Zápasy v turnaji rozhodoval na pozici hlavního rozhodčího za náš tým Bořek Ščerba.

1.liga (neděle 15.10.)

Družstvo SKG tvořili z velké části mladí hráči, kteří hráli poprvé oficiální zápas na velkém hřišti. Na doplnění jsme měli nadhazovače, zadáka a 2 polaře (ale jen v prvních dvou zápasech). Adam ani Tom nastoupit ze zdravotních důvodů nemohli, a tak jsme věděli, že naším jediným cílem je nechat mladé zahrát a radovat se z každého odpalu či dobrého zákroku v poli.

V prvním zápase jsme prohráli s pozdějšími vítězi 0:10, i kdy ž v první směně jsme dostali jen bod (hitu dosáhli Matěj, Katka a Honza).
Ve druhém zápase už jsme dvakrát bodovali (pálili Matěj, Katka, Šimon), ale soupeř nás přetlačil silou. Nedařilo se ani nadhazovači a v poli jsme vyráběli příliš mnoho chyb. Přesto výsledek 2:14 neodpovídal úplně dění na hřišti.
V závěrečném utkání o 7. místo už jsme měli jen dva starší hráče, a tak o výsledku  nebylo od počátku pochyb. Sice jsme pálili (Katka, Matěj, Karolína, Veronika), ale zvládli jsme jen jeden doběh. Soupeř jich měl patnáct a obsadil sedmé místo.

Výsledky v tomto případě nebyly podstatné. Důležitější bylo, že naši začínající hráči nasbírali potřebné zkušenosti, mohli odkoukat řešení celé řady herních situací a získali motivaci zlepšovat se.

V turnaji reprezentovali (podle abecedy):
Absolventi : Matěj Andrýsek, Ondřej Gajda, Bořek Ščerba, Šimon Škrabiš, Vojtěch Škrabiš
Současní studenti: Karolína Burdová, Veronika Koblásová, Marie Mokroszová, Jan Müller, Elen Pijáková, Kateřina Teslíková, Viola Tomiczková

Foto: Ondřej Gregorek, Petr Jelínek, Tomáš Zíka

PaedDr. Jiří Pavelka

Fotogalerie

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578