• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Podzimní hit 2021

Dne 10.10.2021 obsadilo družstvo softballistů na tradičním turnaji 2. místo.

V neděli 10.10.2021 se v areálu Hrochů Brno v Jundrově uskutečnil tradiční  Podzimní hit, turnaj amatérských družstev v softballu. Turnaj, který pro nás znamená nejen možnost si zahrát, ale i setkat se s kamarády alespoň jednou za rok. Systém turnaje byl po roce méně obvyklý. Hrálo se vyřazovacím způsobem s tzv. "útěchou". Zápasy se hrály na 50 minut + dohrávka. Po dvou výhrách se naše družstvo dostalo až do finále.

 

Výsledky:

Veteran Green : SKG Český Těšín                    1 : 36

První zápas skončil zcela jednoznačně. Soupeř postrádal svého prvního nadhazovače a jeho náhradník našim pálkařům velmi vyhovoval. Který nadhoz přiletěl, do toho naši pálkaři řádně „bouchli“. Na pálce se vystřídali všichni hráči, každý doběhl alespoň pro jeden bod, vícemetových odpalů bylo opravdu požehnaně, zmíním tedy jen hráče, kteří na svůj odpal oběhli všechny mety v jedné rozehře – Tom a Honza (oběma se to povedlo dvakrát).V poli jsme dovolili jen dva odpaly, ze kterých soupeř vytěžil čestný doběh.

 

SKG Český Těšín : Trpitch             7 : 6

Ve druhém zápase už to byl zcela vyrovnaný souboj s dramatickou koncovkou. V první směně nejprve soupeř po dvou odpalech doběhl pro první bod, pak dva auty ze vzduchu a jeden strikeout náš pobyt v poli ukončily. Na pálce byl sice nejprve Patrik SO, pak dostala Magda a Tom metu zdarma, Honza odpalem dotlačil první bod a Bosmen ránou do pravého pole stáhl domů další dva. Ve druhé směně se soupeř dostal nejdál na druhou metu a víc polaři v čele s Honzou na nadhozu nedovolili. Na pálce dostali první tři hráči metu zdarma a díky nezachyceným nadhozům jsme se dostali pro čtvrtý bod, další dva stáhl dvoumetrovým odpalem do levého pole Tom, sedmý bod ukořistil aktivním během po metách Honza, kterému pomohl i odpalem na spojku Filip. Směnu ukončil fly-out Ondry B.
V závěrečné směně se soupeř nadechl k mocnému útoku – pět dlouhých odpalů, dvě chyby v poli a rázem jsme vedli jen o bod. Naštěstí Honza zahrál s Ondrou Š. třetí out a dohrávat už jsme nemuseli.

 

Larpíci : SkG Český Těšín              11 : 10

Finálový zápas nabídl v pěti směnách drama a krásnou softballovou podívanou. Bylo možno vidět vše -  dlouhé odpaly, obětavé zákroky v poli, běh po metách i za cenu sebezničení.
Začínali jsme na pálce a do soupeře jsme se pořádně zakousli. Bývalá ligová nadhazovačka se nestačila divit, kolik odpalů v první směně přiletělo
do pole – Ondra G., Magda se po odpalu dostali na metu, domů je poslal Tom třímetovým odpalem. Honza dostal metu zdarma, Filip  odpalem
do středního pole a Ondra B. odpalem na spojku  stáhli další body. Pak se probrala nadhazovačka soupeře a další dva naše pálkaře vyřadila sama.
Pak Katka odpálila na spojku, a přestože klopýtla mezi metami (pád vypadal poměrně dramaticky), doběhla na metu a zároveň stáhla další bod.
Soupeř uzavřel směnu šlapaným outem na druhé metě a vedli jsme 6:0. V poli byli všichni tři pálkaři out a šli jsme znovu pálit. Už to nebyla taková kanonáda jako v úvodu, nadhazovačka soupeře přešla do provozní teploty a dobře odpálit bylo stále těžší.
Po odpalech Toma, Honzy a Filipa jsem získali dva body. V dohrávce druhé směny bodoval i náš soupeř – po dvou metách zdarma a třech odpalech
snížil na 3:8. Ve třetí směně jsme třikrát pálili do pole, ale soupeř si vždy zahrál aut na metách a nebodovali jsme. Dohrávka třetí směny nás nezastihla v dobré pohodě. Úvodní dlouhý odpal sice chytil Tom ze vzduchu, ale další pálkaři už byli úspěšní. Ani v poli se nám nedařilo podle představ a soupeře jsme zastavili až za stavu 9:8 pro něj. Na začátku čtvrté směny jsme po odpalech Patrika, Toma a Honzy alespoň srovnali. Soupeř nedokázal v dohrávce překonat ani Toma ani Ondru v zadním poli a Honzu na nadhozu – před závěrečnou směnou byl stav stále nerozhodný.
Poslední směnu zahájil Ondra B. jehlou do pravého pole, Ševča přidal bombu do pole levého a Julča odpalem, který nedokázala první meta zastavit, stáhla desátý bod. Další tři pálkaře už zastavilo pole a soupeřova nadhazovačka. Do dohrávky zápasu ovšem Larpíci vletěli jako blesk. První pálkař – rána do středního pole. Druhý pálkař je sice out po příhozu Julči ze spojky na jedničku, ale posouvá běžce do skórovací pozice. Následující pálkařka nás převezla úplně všechny. Její dlouhý odpal do zadního pole nečekal nikdo – stáhla vyrovnávací bod a sama se dostala až na druhou metu. Po dalším dlouhém odpalu do pravého pole  pak sama doběhla pro vítězný bod brněnského družstva.

Krásný zápas, jen s trochu smutným koncem pro nás.

Jako pokaždé jsme si užili krásné počasí, sportovní výkony i setkání s celou řadou kamarádů.

Doufejme, že příští rok budeme mít stejnou možnost znovu.

 Hráči(podle abecedy):

Matěj Andrýsek, Jana Boháčová, Ondřej Bosák, Jan Bronclík, Ondřej Gajda, Magdaléna Gerlichová,  Filip Hanzlík, Julie Krištofíková,
Kateřina Maiksnerová, Veronika Říčanová, Ondra Ševčík, Patrik Michal Vlček, Tomáš Zíka

Trenéři: Adam Lisztwan, Jiří Pavelka

Foto: Věra Zlevorová, Kateřina Maiksnerová

 

PaedDr. Jiří Pavelka a Mgr. Adam Lisztwan

Fotogalerie

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578