• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Podzimní hit 2017

V sobotu 7. 10. 2017 proběhl v Brně tradiční softballový turnaj Podzimní hit.

Podzimní hit 2017

Posledním turnajem sezóny byl tradičně Podzimní hit, který proběhl v areálu Hrochů Brno v Jundrově. Tento turnaj je zvláštní tím, že má dvě úrovně.
V „extralize“ se utkávají družstva tvořená hlavně bývalými hráči ligové úrovně.V „1.lize“ hrají družstva zkušených i méně zkušených hráčů, možná ne tak výborných,ale stejně nadšených.

Letos jsme vyslali pouze do „extraligy“ družstvo  interně zvané „Staří psi“, před třemi lety postoupilo do extraligy
turnaje a letos obhajovalo 3.místo z loňska.

Naš sestava byla výrazně oslabena, řada hráčů z minulých let z nejrůznějších důvodů nemohla nastoupit. Zvlášť citelná byla neúčast Jana Bronclíka a Bořka Ščerby, dvou nadhazovačů. Vzhledem k povinné účasti dvou dívek museli zaskakovat i dvě kadetky, které v kategorii dospělých hrály poprvé. Cílem tedy bylo nesestoupit do nedělní“první ligy“.

Všechny zápasy začínali losem o post domácího družstva, které má dohrávku. Kapitán družstva Adam zaznamenal historickou bilanci 4 vítězství ve stříhání o „pole“, ve všech utkáních jsme tedy byli „domácí“.

 

Výsledky:

SKG : Kraváci             0:11

Hned v prvním utkání nás čekal favorit turnaje, nabitý zkušenými softballisty a softbalistkami. V poli i na pálce převyšoval soupeř naše hráče a lehce zvítězil.

 

SKG : Chimney Boys            5:9

Daleko  vyrovnanější duel rozhodl závěr zápasu. Do té doby hráli naši hráči slušně v poli i pálili (Adam, Šimon, Filip H., Ševča, Petr) a nic nebylo rozhodnuto. V poslední směně zkušenější hráči soupeře využili jak tvrdých odpalů tak i několika našich chyb,
přidali 4 body a vytvořili si rozhodující náskok. V dohrávce jsme díky Vojtovi a Janě jen korigovali výsledek.

V naší tříčlenné skupině A jsme skončili třetí. Druhá skupina měla 4 družstva, proto jsme se
o sestup utkali s posledním celkem skupiny B.

SKG : Farmáři             9:7

V polovině druhé směny byl stav 0:6. Ani Filip F. ani Adam nedokázali zastavit soupeřův
tlak na pálce, další hráči v poli také moc nepomohli. Naše pálka – neúčinná. V dohrávce druhé směny se změnilo úplně všechno. Na pálce se protočilo 13 pálkařů, všichni hráči pálili jak u Verdunu a po devíti odpalech jsme doběhli pro 9 bodů. Ve 3. směně soupeř ze tří odpalů vytěžil jen jeden bod a dohrávky už nebylo potřeba.

 

Závěrečný zápas jsme pak hráli o celkové 5. místo.

 

SKG : Helfštýn Brojlers        6:16

Závěrečný zápas ovlivnila postupující únava. Hráli jsme čtvrtý zápas za sebou a  jen s deseti hráči. Odpočatý soupeř hned  v první směně osmi odpaly a řadou našich chyb dosáhl devíti bodů. V dalších směnách se náš výkon zlepšoval, ale stačilo to jen na úpravu skóre.

 

I přes velmi kombinovanou sestavu podalo naše družstvo v turnaji statečný výkon a v zápasech proti daleko zkušenějším hráčům se určitě neztratilo.

Důležité bylo, že se v zápasech nikdo nezranil, a všichni si užili podzimní pohodu na hřišti v krásném jundrovském areálu.

Sestava:
Helena Bílková, Jana Boháčová, Filip Fedor, Filip Hanzlík, Adam Lisztwan, Petr Pilch, Veronika Říčanová, Ondra Ševčík, Šimon Škrabiš, Vojta Škrabiš

PaedDr. Jiří Pavelka

Fotogalerie

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578