• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Podzimní hit 2017

V sobotu 7. 10. 2017 proběhl v Brně tradiční softballový turnaj Podzimní hit.

Podzimní hit 2017

Posledním turnajem sezóny byl tradičně Podzimní hit, který proběhl v areálu Hrochů Brno v Jundrově. Tento turnaj je zvláštní tím, že má dvě úrovně.
V „extralize“ se utkávají družstva tvořená hlavně bývalými hráči ligové úrovně.V „1.lize“ hrají družstva zkušených i méně zkušených hráčů, možná ne tak výborných,ale stejně nadšených.

Letos jsme vyslali pouze do „extraligy“ družstvo  interně zvané „Staří psi“, před třemi lety postoupilo do extraligy
turnaje a letos obhajovalo 3.místo z loňska.

Naš sestava byla výrazně oslabena, řada hráčů z minulých let z nejrůznějších důvodů nemohla nastoupit. Zvlášť citelná byla neúčast Jana Bronclíka a Bořka Ščerby, dvou nadhazovačů. Vzhledem k povinné účasti dvou dívek museli zaskakovat i dvě kadetky, které v kategorii dospělých hrály poprvé. Cílem tedy bylo nesestoupit do nedělní“první ligy“.

Všechny zápasy začínali losem o post domácího družstva, které má dohrávku. Kapitán družstva Adam zaznamenal historickou bilanci 4 vítězství ve stříhání o „pole“, ve všech utkáních jsme tedy byli „domácí“.

 

Výsledky:

SKG : Kraváci             0:11

Hned v prvním utkání nás čekal favorit turnaje, nabitý zkušenými softballisty a softbalistkami. V poli i na pálce převyšoval soupeř naše hráče a lehce zvítězil.

 

SKG : Chimney Boys            5:9

Daleko  vyrovnanější duel rozhodl závěr zápasu. Do té doby hráli naši hráči slušně v poli i pálili (Adam, Šimon, Filip H., Ševča, Petr) a nic nebylo rozhodnuto. V poslední směně zkušenější hráči soupeře využili jak tvrdých odpalů tak i několika našich chyb,
přidali 4 body a vytvořili si rozhodující náskok. V dohrávce jsme díky Vojtovi a Janě jen korigovali výsledek.

V naší tříčlenné skupině A jsme skončili třetí. Druhá skupina měla 4 družstva, proto jsme se
o sestup utkali s posledním celkem skupiny B.

SKG : Farmáři             9:7

V polovině druhé směny byl stav 0:6. Ani Filip F. ani Adam nedokázali zastavit soupeřův
tlak na pálce, další hráči v poli také moc nepomohli. Naše pálka – neúčinná. V dohrávce druhé směny se změnilo úplně všechno. Na pálce se protočilo 13 pálkařů, všichni hráči pálili jak u Verdunu a po devíti odpalech jsme doběhli pro 9 bodů. Ve 3. směně soupeř ze tří odpalů vytěžil jen jeden bod a dohrávky už nebylo potřeba.

 

Závěrečný zápas jsme pak hráli o celkové 5. místo.

 

SKG : Helfštýn Brojlers        6:16

Závěrečný zápas ovlivnila postupující únava. Hráli jsme čtvrtý zápas za sebou a  jen s deseti hráči. Odpočatý soupeř hned  v první směně osmi odpaly a řadou našich chyb dosáhl devíti bodů. V dalších směnách se náš výkon zlepšoval, ale stačilo to jen na úpravu skóre.

 

I přes velmi kombinovanou sestavu podalo naše družstvo v turnaji statečný výkon a v zápasech proti daleko zkušenějším hráčům se určitě neztratilo.

Důležité bylo, že se v zápasech nikdo nezranil, a všichni si užili podzimní pohodu na hřišti v krásném jundrovském areálu.

Sestava:
Helena Bílková, Jana Boháčová, Filip Fedor, Filip Hanzlík, Adam Lisztwan, Petr Pilch, Veronika Říčanová, Ondra Ševčík, Šimon Škrabiš, Vojta Škrabiš

PaedDr. Jiří Pavelka

Fotogalerie

Aktualní informace o COVID-19 ve školství
Slavíme 100 let
Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578