• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Podzimní hit - vítězný

V neděli 6. 10. 2019 se uskutečnil v Brně tradiční turnaj amatérských softballových družstev Podzimní hit. Družstvo SKG obsadilo 1. místo !!!

Posledním turnajem sezóny byl tradičně Podzimní hit, který proběhl v areálu Hrochů Brno v Jundrově.
Tentokrát jsme hráli v „1.lize“ , tedy v nedělním turnaji. Vzhledem k pozdnímu odhlášení jednoho z družstev se rozpis měnil na poslední chvíli. Nakonec se hrálo „klasicky“ ve dvou skupinách a pak následovaly zápasy o umístění. My jsme hráli v tříčlenné skupině A.

Počasí  sobotního večera navíc značně poškodilo povrch na obou hřištích a pořadatelé museli vyvinout obrovské úsilí, aby se vůbec mohlo hrát. Nakonec v neděli už bylo sluníčko milejší a pomohlo hřiště vysušit.

Usmívalo se i nad výkony našich hráčů. Už dlouho jsme neviděli tolik vydařených odpalů, kvalitní nadhoz, hru v poli téměř bez chyb s některými zákroky na hranici sebeobětování.

Hráčů se letos sešlo dostatek (napříč všemi generacemi, které prošly softballovým oddílem SKG), prostřídali se všichni a bylo to na kvalitě hry znát.

Výsledky

SKG : Meteor             12:2

Jednoznačný zápas dle výsledku, ale zdání klame. Soupeř se hodně snažil, naše obrana v čele s Bořkem na nadhozu hrála skvěle a k ničemu velkému jej nepustila. Na pálce proti pomalejšímu nadhozu si hráči s chutí odpálili a pčet bodů rychle narůstal.
Hned v první směně si Bořek na nadhozu připsal 2xSO (celkem 5 v zápase) a pálkaři v útoku na nic nečekali – Martin, Honza, Petr, Bořek zvládli dvoumetrové odpaly a  bylo z toho jasné vedení. V další směně byla situace podobná jen Petr zvládl na jeden odpal oběhnut všechny mety – po dvou směnách stav 8:2. V poslední směně Bořek a Magda s Martinem zvládli vyautovat tři pálkaře za sebou a v útoku se přidali s odpaly Matěj, Verča, Ondra a opět Martin s Honzou což v součtu znamenalo vítězství o 10 bodů.

VUT „B“ : SKG         6:11
Během zápasu si zaházeli tři nadhazovači – Honza, Katka  a Filip a spolu s obranou nedopřáli soupeři výhru.
V první směně zahrál Honza 2x SO, další aut přidal David s Martinem a šli jsme pálit.
Filip položil úspěšnou ulívku, Petr s Martinem dva dlouhé odpaly do zadního pole a Honza poslal míč až za plot – klasický homerun! Dále  Filip H., s Bořkem dostali metu zdarma, Jana odpálila hit o vnitřního pole a David to všechno vyhnal odpalem do zadního pole na který doběhl až domů. Po první směně 8:0. Ve druhé směně házela Katka (2xSO), ale soupeř moc nechtěl pálit a čekal na mety zdarma. Na dva odpaly dosáhl pěti bodů. V útoku pokračovala přehlídka dlouhých odpalů – Honza, Filip H. a opět David dosáhl další inside-the-park homerun – další tři body. Zbylou směnu doházel v pohodě Filip F., který spolu s obranou povolil jen jeden doběh.

Kvalitní hra v útoku přinesla tedy dostatek bodů a výhru, která znamenala postup  do finále proti tradičnímu soupeři z Havířova.

Finále

SKG : Toucans Havířov         7:2

Finále přineslo velmi  pěknou hru na obou stranách, kvalitní nadhoz i pálkařské výkony.
Za nás házel Honza a podal opět velmi dobrý výkon (3x SO). V první směně obsadil soupeř všechny mety a zastavil jej až třetí aut na první metě (Ondra + Martin). V útoku byli první dva naši pálkaři aut odpaly chycenými ze vzduchu. Pak ovšem tvrdě pálil na spojku Martin, Honza přidal dvoumetový odpal do zadního pole a domů jej poslal Filip H. odpalem do středního pole. Po první směně 2:0.
Ve druhé směně soupeř zatlačil, získal dva body a měl běžce na metě, když směnu ukončil Martin s Magdou skvělým zákrokem u první mety.
To namotivovalo naše pálkaře ke zlepšenému výkonu. Filip F. pálí do pravého pole, Verča dokonce trojmetový odpal do středního pole a Petr je posílá dalším odpalem do zadního pole pro body. Martin pálí tvrdě na trojku a získává první metu a Honza dobíhá pro pátý bod ve směně dalším běžeckým homerunem. V poslední směně už obrana žádný doběh nepřipouští
a zápas je u vítězného konce.

SKG reprezentovali (dle abecedy)

Matěj Andrýsek, Helena Bílková, Jana Boháčová, Jan Bronclík, Ondřej Gajda, David Gerlich, Magdaléna Gerlichová, Filip Hanzlík, Martin Helán, Petr Jelínek, Adam Lisztwan, Kateřina Nogová, Veronika Říčanová, Bořek Ščerba,

V chladné, ale slunečné neděli jsme si užili nejen  hezkou hru, ale i setkání s hráči, kteří se potkávají jenom na tomto turnaji.
Poděkování patří nejen hráčům za mimořádné výkony, ale i pořadatelům, kteří dokázali po mimořádně deštivém počasí v sobotu připravit obě hřiště pro nedělní turnaj.


Abychom mohli hrát tento krásný turnaj i dalšími členy  SKG potřebujeme další nové hráče. Zájemci o pálkovací hry se mohou s námi bavit hrou  v pondělí a ve středu od 14 hodin (případně přijít i po 7. vyučovací hodině).
Věříme, že v nové hale vyroste nová softballová generace SKG.

 

PaedDr. Jiří Pavelka a Mgr. Adam Lisztwan

Fotogalerie

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578