„Okolo frýdeckého zámku cestička“

Questing neboli hledačka je populární poznávací hra, kterou může hrát kdokoli – jednotlivci i rodiny s dětmi. Jde o to, užít si trochu zábavy a také se něco nového dozvědět. Hledačku „Okolo frýdeckého zámku cestička“ si vyzkoušeli i kvartáni v rámci dne Země.

A jak už název napovídá, hra je provedla parky kolem zámku. K vyřešení tajenky (v latině) a získání pokladu bylo potřeba vyřešit celkem 15 úkolů na 2 km dlouhé trase, na které si žáci mohli všímat různých zajímavostí a hledat odpovědi na otázky.

Posléze se kvartáni přenesli do poloviny 17. století a stali se učedníky hraběcího herolda, který je přímo ve své dílně, ukryté v chladném podzemí prastarého frýdeckého zámku, zasvětil do pravidel tvorby šlechtických erbů. Dozvěděli se také několik informací o státní symbolice a vyslechli erbovní pověsti. Na vlastní kůži zakusili atmosféru starých dob a v šeru s lucernami v rukou se pokusili navrhnout si vlastní erb.

Za zábavnou a neotřelou muzejní lekci děkujeme Mgr. Marku Weissbrodovi z Muzea Beskyd.

 

Mgr. David Vlček

Fotogalerie

„Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“ „Okolo frýdeckého zámku cestička“

Zpět na aktuality