Návštěva elektrárny - EDĚ

3. A na exkurzi

Dne 5. 5. 2015 v rámci Dne Země jsme se my, žáci 3.A, společně s paní profesorkou Dluhošovou, zúčastnili prohlídky tepelné elektrárny v Dětmarovicích, která je jedinou uhelnou elektrárnou v naší zemi.

Hned po příchodu jsme všichni „vyfasovali“ dělnické přilby a pak už hurá dovnitř. Na vlastní oči jsme si mohli prohlédnout chod celé elektrárny. Spolu s naším průvodcem jsme se podívali do obří haly, kotelny, strojovny se čtyřmi turbínami i do velína. Nás studenty nejvíce zaujaly výhledy do okolí z 62 metrů vysoké střechy kotelny i pohled na rozsáhlý areál přiléhající k elektrárně.

Exkurze byla pro nás všechny přínosem, protože jsme se dozvěděli zajímavé informace nejen o chodu elektrárny, ale i o výrobě elektřiny obecně. Díky našemu průvodci, který prohlídku vedl poutavě a s humorem, jsme společně prožili příjemné dopoledne.

V. Charvátová, 3. A

 

Fotogalerie

Návštěva elektrárny - EDĚ Návštěva elektrárny - EDĚ Návštěva elektrárny - EDĚ Návštěva elektrárny - EDĚ Návštěva elektrárny - EDĚ Návštěva elektrárny - EDĚ Návštěva elektrárny - EDĚ Návštěva elektrárny - EDĚ Návštěva elektrárny - EDĚ Návštěva elektrárny - EDĚ

Zpět na aktuality