• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Naši studenti obhájili titul na prestižním turnaji Polar street hockey

Našim studentům se podařil historický úspěch, když jako první obhájili vítězství na tomto turnaji.
V letošním roce se do soutěže přihlásilo celkem 131 škol z Moravskoslezského, Olomouckého kraje
a okresu Vsetín.

Tým studentů našeho gymnázia se oproti minulému ročníku výrazně obměnil, zůstal jen Lukáš Fukala. K němu se přidali jeho spolužáci ze sekundy Ondřej Wojnar, Tobiáš Zipser a do brány zaklekl David Szczurek. Z primy reprezentovali Jan Blecha a Tomáš Rucki.

V oblastním kole jsme se utkali s týmem ZŠ  Dolní Domaslavice. Soupeř to byl více než těžký, neboť hráči Domaslavic hrají za místní florbalový celek. Nám se podařilo toto dvojutkání vyhrát a postoupit tak do Velkého finále.

Velké finále se opět odehrálo ve SH Dubina Ostrava a zúčastnilo se ho 64 nejlepších celků. Systém soutěže je neúprosný, prohraješ – končíš.

V prvním kole se nám do cesty postavilo gymnázium z Krnova. Nevěděli jsme, co od zápasu čekat,
a tak jsme začali opatrně. Postupem času se začala projevovat naše herní převaha a kluci získali potřebný klid na hokejkách. Výsledek 9:0 v náš prospěch hovoří zcela jasně.

V druhém kole nás čekala ZŠ Klegova z Ostravy Hrabůvky. Zápas nahoru dolů, kde se ukázalo, že útočit umíme, ale musíme se zlepšit v obranné činnosti. Vítězství jsme si pohlídali, ale tři obdržené branky nám ukázaly, že je na čem pracovat.

Třetí kolo (16 družstev) a Gymnázium Volgogradská – Ostrava Zábřeh. V průběhu turnaje jsme zjistili, že tento náš soupeř je složen převážně z florbalistů hrajících pravidelně soutěžní zápasy. Cílem tedy bylo nenechat Ostravu hrát a snažit se být aktivní. Kluci velmi dobře plnili stanovené pokyny a v bráně nás několikrát podržel David. Výsledek 6:0 vypadá jednoznačně, ale nebylo to nic jednoduchého.

Dostali jsme se tak mezi 8 nejlepších družstev a byli jen kousek od postupu do bojů o medaile. Přestože jsme měli za sebou výborné utkání s Ostravou, výkon proti ZŠ Vídečské z Rožnova pod Radhoštěm byl naším nejhorším na turnaji. Jako by kluci přestali hrát a čekali, že výhra přijde sama. Utkání naprosto bez nasazení, bez obrany nakonec skončilo 6:5 v náš prospěch.

Semifinále a ZŠ Dr.E. Beneše Šumperk. Pokud jsme chtěli proti tomuto týmu uspět, museli jsme podat zcela odlišný výkon než v utkání předchozím. Navíc Šumperáci turnajem proplouvali zcela suverénně. Úvodní minuta byla vyrovnaná a šance si vypracovaly oba celky. Poté již na hřišti úřadoval jen jeden tým. Několik rychlých branek určilo ráz utkání. Rozhodnuto bylo po prvním poločase. Druhou část jsme odehráli velmi zkušeně, nepustili jsme soupeře k ničemu a ještě pošetřili síly do finále.

Poslední zápas turnaje jsme samozřejmě chtěli vyhrát. ZŠ Pionýrů z Uničova nám to velmi usnadnila. My, přestože jsme hráli až moc „profesorsky“, jsme neměli žádný větší problém, neboť Uničov míčky pouze vyhazoval. A tak bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme a kolik gólů nastřílíme. Výsledek 4:1 mohl být daleko vyšší, ale jak jsem uváděl, kluci hráli na jistotu.

Obhájili jsme tak vítězství na tomto turnaji, což se ještě nikdy nikomu nepodařilo. Bylo vidět, že kluci jsou opravdu s florbalkou v denním kontaktu, a to jak v těšínském florbalovém klubu, tak ve sportovním klubu našeho gymnázia a rovněž jim pomáhá i účast ve Školní florbalové lize.

Všem našim hráčům patří veliká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci gymnázia.

Informace také na : http://hockey.polar.cz/aktuality

 

Mgr. Martin Vlček

Fotogalerie

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578