Naši studenti na Letní škole aplikované fyziky v Ostravě

 

Ve dnech 20. a 21. června 2019 jsme se zúčastnili spolu s 25 studenty z jiných škol Letní školy aplikované fyziky pořádané VŠB v Ostravě. Podmínkou pro účast na akci bylo zpracování zadaných úloh a nastudování konkrétních fyzikálních jevů. Nabitý program začínal tříhodinovým přednáškovým blokem zaměřeným na světlo a fyziku částic.

Po vydatném obědu přišel na řadu odpolední program. Rozdělili jsme se do malých skupin a postupně prošli studentské laboratoře – optiky, abrazivního vodního paprsku, vibračního magnetismu a vyzkoušeli tematickou únikovou hru.

Přemístili jsme se na koleje, kde nás čekalo ubytování. Po odpočinku jsme se vydali na večerní návštěvu planetária. Zde jsme shlédli asi hodinový film o Sluneční soustavě a i přes poměrně nepříznivé podmínky se nám podařilo pozorovat některé hvězdy. 

Páteční blok zahrnoval teoretickou i praktickou část. Například jsme si ověřili fungování rovnice o levitaci supravodiče v magnetickém poli v praxi.

Krátce po poledni nás vyzvedl autobus a vyrazili jsme na exkurzi do Continetalu. Firma se zabývá nejen výrobou pneumatik, ale také automobilových čidel – např. teplotních, vysokotlakých, … 

Celé dva dny byly velmi náročné, ale přínosné pro naše nastávající studium. Jsme vděční VŠB za tuto příležitost a těšíme se na další ročník.

 

Ondřej Gajda, Veronika Říčanová (SxA)

 

 

Fotogalerie

Naši studenti na Letní škole aplikované fyziky v Ostravě Naši studenti na Letní škole aplikované fyziky v Ostravě Naši studenti na Letní škole aplikované fyziky v Ostravě Naši studenti na Letní škole aplikované fyziky v Ostravě Naši studenti na Letní škole aplikované fyziky v Ostravě Naši studenti na Letní škole aplikované fyziky v Ostravě Naši studenti na Letní škole aplikované fyziky v Ostravě Naši studenti na Letní škole aplikované fyziky v Ostravě Naši studenti na Letní škole aplikované fyziky v Ostravě Naši studenti na Letní škole aplikované fyziky v Ostravě

Zpět na aktuality