NAŠI OPĚT VE FINÁLE

                                         

      Velký úspěch zaznamenalo družstvo našich studentek v Krajském kole XXV. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií České republiky a Slovenska, když se 6. dubna letošního roku utkalo s družstvy dalších 10 gymnázií Moravskoslezského kraje v soutěži o postup do česko – slovenského finále, které se uskuteční v měsíci listopadu v Chebu. Naše děvčata si se získanými 117 body (z maximálního počtu 159) vybojovala skvělé 3. místo, a zajistila si tak přímý postup. O tom, že krajské kolo bylo výbornými výkony tzv. našlapáno, dokazuje fakt, že Moravskoslezský kraj bude ve finále reprezentovat 5 soutěžních družstev!
     Letošního ročníku se účastnilo celkem 239 gymnázií z ČR a Slovenska, které se utkaly
ve 22 krajských kolech, a naše děvčata počtem bodů „na dálku“ obsadila celkově 22. příčku. Do finále se celkem probojovalo 75 družstev.
     Ester Bubíková (3. A), Dominika Kwasková a Petra Koudelková (obě Septima A) tak navázaly na úspěšné trio letošních maturantů: Petra Beniače, Martina Kukuczky a Michala Sikory (všichni ze 4. A), kteří v loňském roce v krajském kole zvítězili a v chebském finále obsadili 29. příčku.
   
     Popřejme našim děvčatům nemenší úspěch v chebském finálovém klání.
 

Za předmětovou komisi humanitních předmětů
Mgr. Václav Labaj

Fotogalerie

NAŠI OPĚT VE FINÁLE Diplom za 3. místo NAŠI OPĚT VE FINÁLE NAŠI OPĚT VE FINÁLE

Zpět na aktuality