Malé ohlédnutí za dějepisnými soutěžemi

       

V prvním čtvrtletí letošního roku jsme se na poli dějepisu účastnili několika soutěží, kde jsme se sice výrazněji neprosadili, rozhodně jsme však ostudu naší škole neudělali. Vedle lednového úspěchu Dominiky Kwaskové na krajském kole Dějepisné soutěže v Opavě se o velmi dobré umístění pokoušeli postarat i další studenti. Všichni se historických soutěží účastnili poprvé, a tak „generační výměna“ se na výsledcích do jisté míry podepsala.


18. ledna se konalo okresní kolo Dějepisné olympiády na ZŠ Majakovského v Karviné, kde naše barvy hájila Veronika Haasová z Kvarty A. Tématem soutěže byla „Marie Terezie a její doba“. V silně nabitém klání obsadila Veronika 10. příčku a postoupila do březnového krajského kola, které se konalo na ZŠ Mitušova v Ostravě. Tam se sice výrazněji neprosadila, ale po jednoleté přestávce byl postup do krajského kola úspěchem.


10. března se konal III. ročník putovní regionální soutěže o Slezský historický pohár, který se tentokrát konal na Gymnáziu v Karviné. Naši školu reprezentovali Jan Bohucki, Dominik Minarík a Dalimil Hota (všichni z 3. A),
v konkurenci 7 družstev obsadili 5. příčku, což je o stupeň lepší umístění, než tomu bylo v loňském roce.


Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem soutěžícím za vzornou reprezentaci školy a za dosažené výsledky jim blahopřejeme.

 

Za předmětovou komisi humanitních předmětů Mgr. Václav Labaj 

 

Fotogalerie

Pamětní list pro Veroniku Haasovou Veronika Haasová v Krajském kole Dějepisné olympiády v Ostravě 21. 3. 2017 Dominik Minarík, Jan Bohucki a Dalimil Hota - 5. místo na Slezském historickém poháru v Karviné

Zpět na aktuality