Lekce ekonomie – kdo bude vydělávat na naše důchody?

Nejen na tuto otázku nám, studentům 3. A a SpA, v úterý 3. 3. odpověděl prof. Ing. Jaromír Gottvald, CSc., vyučující na VŠB-TUO.

Svou přednáškou nás seznámil se základy demografie a aplikované ekonomie. Dozvěděli jsme se, čím se tento obor zabývá, proč je důležitý a jaké uplatnění mají jeho absolventi. Grafy a statistiky nám ukázaly, jaká je věková struktura našeho obyvatelstva a které historické události ji nejvíce ovlivnily. Zabývali jsme se také státním rozpočtem a průběžným důchodovým systémem. V závěru nám pan Gottvald představil Ekonomickou fakultu VŠB-TU v Ostravě.

Dle mého názoru byla beseda velmi přínosná. Zjištění, že při současném hospodaření se státní dluh bude neustále zvyšovat a stát proto nebude mít dostatek financí na naše důchody, přimělo mnohé k zamyšlení, jestli by tento obor nebyl tou správnou volbou ke studiu.

Barbora Dulawová, 3. A

Fotogalerie

Lekce ekonomie – kdo bude vydělávat na naše důchody? Lekce ekonomie – kdo bude vydělávat na naše důchody? Lekce ekonomie – kdo bude vydělávat na naše důchody? Lekce ekonomie – kdo bude vydělávat na naše důchody?

Zpět na aktuality