Krajské kolo olympiády ve francouzšině

Ve středu 21. 3. 2018 proběhlo v Ostravě krajské kolo soutěže v jazyce francouzském. Naše gymnázium reprezentovali Ondřej Wrzecionko v kategorii B2 a Jakub Daniel Kaczmarczyk v kategorii B1. Soutěž samotná se skládala ze 3 částí - z poslechového cvičení, popisu obrázku a argumentace na vylosované téma, to vše pod dohledem odborné poroty a pod návalem otázek nejen z řad rodilých mluvčích. Při ústním projevu se hodnotila slovní zásoba, plynulost projevu a utříbenost myšlenek, ale i schopnost interakce, výslovnost a v neposlední řadě také gramatická správnost.

Se všemi těmito oblastmi a s nástrahami ze strany porotců si velmi dobře poradil Jakub Daniel Kaczmarczyk (3.A), který v soutěži získal 2. místo v kategorii B1 a zároveň se tak stává náhradníkem pro ústřední kolo.

Ani Ondřej se za svůj výkon nemusí stydět, v náročném poslechovém cvičení získal nejvíce bodů ze všech soutěžících kategorie B2, celkově skončil šestý.

Oběma soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci školy na krajské úrovni a Jakubovi gratulujeme k excelentnímu výkonu!

-dv-

 

 

Kompletní výsledky soutěže naleznete na odkazu http://www.svc-korunka.cz/souteze-msmt/olympiada-ve-francouzskem-jazyce.php

 

 

Fotogalerie

Krajské kolo olympiády ve francouzšině

Zpět na aktuality