• Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • Bakaláři
 • Moodle
 • Strava.cz
 • ISIC
 • MS Office
 • Robotel teacher
 • Robotel student
 • Česky
 • English
 • Deutsch
 • Français

Kadeti vyhráli první turnaj své oblastní soutěže

Moravská liga kadetů v softballu … 1. turnaj

V sobotu 7.2. 2015 se uskutečnil 1.turnaj Moravské kadetské ligy skupiny B.

V soutěži jsou čtyři týmy, hraje se systémem turnajů, vždy každý s každým.

První turnaj byl halový a odehrál se v krásné sportovní hale v Otrokovicích.


Hrálo se na čas a s omezeným počtem doběhů na směnu.
Naším hráčům se velmi dařilo a v turnaji zvítězili.

SKG Český Těšín : OU Ostrava 8:5

Tento zápas byl pro více než polovinu našich hráčů prvním oficiálním utkáním. Nervozita byla jasně patrná zejména na nadhazovačích a výsledek byl těsnější než by mohl být. Soupeř na tom byl velmi podobně a na rozdíl od nás neměl ani jednoho zkušenějšího hráče. Na nadhozu začal Patrik a v úvodu se mu nedařilo. Naštěstí mu polaři pomohli a nechali doběhnout pouze prvního pálkaře soupeře.
Na pálce ovšem nervozita znát nebyla a po sedmi odpalech jsme dosáhli nejvyššího možného počtu bodů ve směně tedy šesti (turnajové omezení). Pálili Magda, David, Šimon, Patrik, Filip (dvoumetový), Klaudie, Petr. Na metách se hráči pohybovali dostatečně rychle a trestali každou chybu soupeřů.
Ve druhé směně, po třech pálkařích, jednom autu a jednom doběhu přišel na nadhoz Filip.
Ze začátku také hledal přesnost, ale pak uváděl míč do hry docela solidně. Soupeř začal přesněji pálit, polaři se nevyvarovali chyb a výsledkem byly další tři doběhy. Směnu však zakončil Filip
strike-outem.
V dohrávce pálili Petr, Klára i Magda. Po dvou dosažených bodech a při dvou autech uběhl hrací čas
a zápas byl za stavu 8:5 ukončen.
Sestava podle postů:
Patrik, Šimon, Klaudie,Magda, Katka K., David, , Katka N, Filip, Adéla.
Pálili všichni včetně Kláry a Petra.

Predators Otrokovice : SKG Český Těšín 5 : 10

Tentokrát jsme začínali na pálce a opět velmi nebojácně. Hned první tři pálkaři doběhli pro bod a ani další se nechtěli nechat zahanbit. Pálili Magda, David (dvoumetový), Patrik, Filip, Klaudie, výsledkem bylo 5 bodů.
Na nadhozu nastoupila Magda a ve spolupráci s polaři dovolila soupeři v první směně pouze tři odpaly a dva doběhy. Házela velmi dobře a v celém zápase sama vyřadila 5 pálkařů – o další se postarali polaři. Ve druhé směně pálil Petr dosáhl bodu, žel jediného v této směně – ostatním pálkařům se už nevedlo. V dohrávce této směny soupeř pálil čtyřikrát a dosáhl dalších tří bodů.
Ve třetí směně pálili : David, Šimon poslal míč za ohrazení (dvoumetový odpal), Patrik, Filip,
Katka K., Petr a Klára a dosáhli dalších čtyř doběhů.
Dohrávka poslední směny byla z hlediska našich polařů nejlepší – první aut zahrál Šimon s Filipem na 1. metě a zbylé dva zařídila Magda strike-outem.
Sestava podle postů:
Magda, Šimon, Filip,Katka N., Katka K., David, , Petr, Patrik, Klára.
Pálili opět všichni včetně Klaudie a Adély.

SKG Český Těšín : Sever Brno 8:7

Poslední utkání bylo shodou okolností soubojem o prvenství v turnaji. Soupeřův nadhazovač byl zkušenější se svižnějším nadhozem. S tím se naši pálkaři museli vyrovnat.
Začínali jsme v poli s Magdou na nadhozu. Soupeř měl i zkušenější pálkaře a pro ně byl Magdin nadhoz velmi přívětivý. Z prvních devíti pálkařů jich pálo sedm a jen díky dvěma autů Davida
na spojce a Šimonovu na domácí metě jsme soupeře zastavili jen se čtyřmi doběhy.
V dohrávce první směny byla sice Magda aut, ale hned po ní pálila Katka N., David, Šimon s Patrikem oba přepálili hřiště (dvoumetové odpaly), Filip přidal další odpal a bylo srovnáno. Kaludie s Adélou pak byly aut na první metě. Druhá směna byla na doběhy podstatně chudší. Soupeř pálil třikrát, dosáhl jednoho bodu. Magda dosáhla 1 x SO, další auty přidal David a Katka N. ve spolupráci s Klaudií
na první metě. Naši tři pálkaři nechali vyniknout soupeřova nadhazovače ( 2× SO) a třetí skončil na první metě – bez bodu.
Třetí směna se velmi povedla Magdě  – 2 x SO sama a třetí potvrdil Šimon rychlým příhozem na první metu, soupeř pálil jen jednou – bez bodu.
Na pálce jsme přitlačili hned od začátku – Magda, Katka N. se dostaly odpalem na mety a David je poslal dvoumetovým odpalem za ohrazení pro body. Šimon pak moc chtěl, ale jeho dlouhý odpal skončil v rukavici polaře těsně pře zadní stěnou haly. Patrik s Filipem a Adélou opět úspěšně odpálili, což znamenalo další dva body. Další daleký odpal Klaudie se však odrazil od stěny polaři do rukavice a na neoprávněný výběh byl ještě autován Filip.
Do poslední směny šel soupeř s nutností uhrát alespoň 3 body ke srovnání stavu.
První pálkař nepovedeně pálí kousek od Šimona a ten rychlým příhozem Klaudii na první metě zaznamená první aut. Druhý pálkař pálí do zadního pole a obsazuje první metu. Při upuštěném nadhozu krade úspěšně druhou metu, přebíhá však směrem ke třetí a tam jej David lehce vyautuje.
Máme dva auty a vítězství na dosah.
Soupeř však nerezignuje a čtyřmi odpaly (dva dvoumetové) snižuje na 7:8. Další pálkař však odpalem míří do oblasti spojky, míč sbírá perfektně David a prudkým příhozem Klaudii na první metu končí finálový zápas.
Vítězný zápas, těsný výsledek s vyrovnaným soupeřem vždy potěší.
Sestava podle postů:
Magda, Šimon, Klaudie, Katka N., Katka K., David, , Filip, Patrik, Adéla.
Pálili opět všichni včetně Petra a Kláry.

První turnaj letošní sezóny tedy dopadl nad očekávání. Naši hráči se nejlépe vypořádali s halovými podmínkami a místními úpravami pravidel. Někomu se dařilo více, někomu méně, ale všichni podali velmi snaživý výkon.

SKG reprezentovali :
Magda Gerlichová, Šimon Škrabiš, Klaudie Švrčková, Kateřina Nogová, Kateřina Kopecká, David Gerlich, Filip Fedor, Patrik Vlček, Adéla Kelnerová, Petr Rusnok, Klára Moravcová.

Fotografie najdete na školním FB profilu.

Oficiální stránka turnaje
http://www.sof­tball.cz/modu­les.php?…

 

PaedDr. Jiří Pavelka

Moravskoslezský kraj

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.

Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín

IČ: 62331639
IZO: 000601578