Jarní dění v sekci biologie

 

V březnu se tři pětičlenná družstva studentů nižšího gymnázia (z tercie a kvarty) zúčastnila Velké ceny ZOO, kterou tradičně pořádá ostravská zoologická zahrada. Tentokrát byly soutěžním tématem Ekosystémy korálových útesů. Kromě soutěžení měli žáci i prostor na prohlídku rozsáhlého areálu zoo a botanického parku s probouzející se květenou.

Po uspořádání školního kola biologické olympiády byli odbornou komisí vybráni studenti pro krajské kolo v Ostravě – Porubě. Letos nás reprezentovaly v nejvyšší kategorii A Ivana Saranová a v kategorii B Adéla Kelnerová a Marika Duchoňová.

I v letošním roce jsme se zapojili do Středoškolské odborné činnosti a výuku orientujeme badatelsky (viz příspěvky o environmentálním projektu). Maturantka Ivana Saranová postoupila se svou prací Vliv enrichmentu na domestikované druhy hlodavců do krajského kola SOČ. Iva se tématu věnovala téměř dva roky a výsledkem je obsáhlá a velmi kvalitně zpracovaná práce. Z tohoto důvodu se studentka zúčastnila s výše uvedenou studií také Krajské přehlídky badatelských projektů v Ostravě – Vítkovicích.

Na konci dubna dva týmy z nižšího gymnázia (šest žáků) premiérově reprezentovaly školu v soutěži Geologické kladívko. Kladívko je ojedinělou akcí věnovanou geovědní tematice a je organizováno Hornicko-geologickou fakultou VŠB – TU Ostrava.

 

Mgr. Jarmila Kudělová, Mgr. Adam Lisztwan

 

Zpět na aktuality