Írán - zahalená krása

 

Ve čtvrtek 21.3.2019 se žáci Tercie, Kvarty, Sexty a 2.A zúčastnili zeměpisné besedy s tématem „Írán – zahalená krása“. Všichni studenti se v 7:45 sešli před kinem Central a plni očekávání se usadili do pohodlných sedaček. Besedu zahájilo krátké video o historii této země, doplněné živým komentářem pana cestovatele osobně.

Dozvěděli jsme se například, že Peršané, dnešní Íránci, již před několika tisíci lety vymysleli důmyslné, větrem poháněné klimatizace, které dokázaly ochladit domy až o 15°C či vodní kanály, tzv. kanáty, díky kterým dokázali obyvatelé suchých oblastí Persie přivést pitnou vodu až z několik kilometrů vzdálených pohoří.

Překvapením pro nás bylo, že v Íránu, který je vykreslován jako nebezpečná země plná násilí, žije spousta přátelských lidí, kteří považují za samozřejmost vás pozvat k sobě domů a pohostit i tím málem, co sami mají.

Všem se nám tato beseda moc líbila a myslím, že každý si z ní odnesl aspoň jednu zajímavou informaci.

 

Adam Burkuš, 6.SxA

Fotogalerie

Írán - zahalená krása Írán - zahalená krása Írán - zahalená krása Írán - zahalená krása Írán - zahalená krása Írán - zahalená krása Írán - zahalená krása Írán - zahalená krása Írán - zahalená krása Írán - zahalená krása

Zpět na aktuality