I zima přeje sportům, i když trochu netradičním

Krátká zpráva o činnosti kroužku IVT.

Kroužek informatiky a výpočetní techniky už na gymnáziu funguje druhým rokem. Program se zaměřuje spíše na žáky nižšího gymnázia, ale i starší studenti si přijdou na své.

V době kdy je venku -10 °C by si jen málo lidí šlo jen tak zakopat s míčem. Ale přesně to byla náplň minulých dvou kroužků. Díky nedávnému rozšíření vozového parku o další dvě jednotky EV3 si každý z kroužku mohl postavit základního robota z lega, kterého pak upravil podle svých představ. Zadání bylo jednoduché: Zahrajeme si fotbal. Jak to dopadlo, posuďte v galerii i na videu:

Robotický fotbal  https://youtu.be/yWaUPBti60Y

Jelikož nejen roboty je živ člen kroužku, je nutno zmínit i skoro neustálý provoz 3D tiskárny. Od celkem jednoduchých tvarů jako třeba vloček k vánocům, se už pomalu dostáváme na takovou úroveň, že vytiskneme v podstatě cokoliv. Vše je jen otázkou času
a úsilí. Mezi zajímavé modely, bychom vám chtěli představit např. sovičky od Ondry Gajdy (QA) nebo zkoušku tisku s více barvami.

Video: Patrik Vlček SpA

https://youtu.be/CE8R2lpjkCM

Filip Fedor, Septima A

Fotogalerie

Základní  model Lego robota I tohle je robot Tento pořádně narostl Model pro disciplínu Hledání medvěda Robofotbal Robofotbal Robofotbal Robofotbal Robofotbal Robofotbal Robofotbal I zima přeje sportům, i když trochu netradičním I zima přeje sportům, i když trochu netradičním Robofotbal Robofotbal I zima přeje sportům, i když trochu netradičním Robofotbal - přehlídka strojů Robofotbal - přehlídka strojů Robofotbal - přehlídka strojů Robofotbal - přehlídka strojů Robofotbal - přehlídka strojů

Zpět na aktuality