Hodina češtiny jinak

Coolturní hodina

Dne 10. dubna 2018 se žáci 1. A zúčastnili Coolturní hodiny s podnázvem Čteme německou literaturu. Tentokrát šlo o Nekonečný příběh Michaela Endeho.

Herci Národního divadla moravskoslezského v Ostravě nám předčítali právě z této knihy a představili nám příběh Bastiana Balthazara Buxe, který si na školní půdě četl z ukradené knihy. Setkali jsme se s nemocnou Dětskou císařovnou, moudrým Caíronem, odvážným Átrejem, hrozivou Ygramul, šťastným drakem Falcem, vlkodlakem Gmorkem či knihovníkem Koreandrem. Herci L. Pešák, T. Jirman a R. Tyleček se střídali ve čtení a provázeli nás mezi řádky této nádherné knihy. O hudební předěly se zasloužila R. Heczková.

Po tomto zážitku jsme navštívili Piastovskou věž, podívali se na rotundu sv. Mikuláše a shlédli na obě poloviny Těšína. Osobně si myslím, že to byl velmi krásný zážitek.

 

M. Bilková, 1. A
Foto: J. Latečka, 1. A

Fotogalerie

Hodina češtiny jinak Hodina češtiny jinak Hodina češtiny jinak Hodina češtiny jinak Hodina češtiny jinak Hodina češtiny jinak Hodina češtiny jinak Hodina češtiny jinak Hodina češtiny jinak

Zpět na aktuality