Gymnázium Josefa Božka se stalo HateFree Zónou

 

                                                                                                                                                                            

Co je Hatefree?

Je to iniciativa lidí, kteří usilují o život bez násilí a nenávisti. Přestože jsou si vědomi složitosti vzájemného soužit, jsou přesvědčeni o existenci rozumných, kreativních a inovativních cest, jež toto soužití mohou zlepšit. Život ve strachu nenávisti nic pozitivního nepřináší. HateFree Culture vám nabízí možnost nahlížet na věci z různých úhlů pohledu, hledat řešení s ostatními a především tvořit a sdílet to, na čem záleží.

Tato iniciativa přináší a sdílí i informace, poskytuje prostor příběhům obětí (ale také útočníků) násilí z nenávisti. Snaží se propojovat a zviditelňovat iniciativy ostatních. Vyvrací fámy a nenávistné předsudky vůči různým skupinám obyvatel. V neposlední řadě se jedná o platformu, kde můžete soustředit své nápady, kreativitu a názory. Protože každá aktivita se počítá.

Platforma přináší pouze ověřené informace z důvěryhodných zdrojů. S nenávistí se snaží bojovat kreativitou, podloženými argumenty, bez moralizování, dogmat, ideologie, s nadhledem a často s humorem.

Další informace naleznete na http://www.hatefree.cz/. Naše gymnázium se stalo součástí této iniciativy a členy se můžete stát i vy!

 

Mgr. Simona Belanová

Zpět na aktuality