HAIMA Ostrava

Předali jsme dar onkologicky nemocným dětem

Dobročinná akce Blešák byla dotáhnuta až k samotnému konci! Ve středu 27.2.2019 jsme předali výdělek organizaci Haima ve fakultní nemocnici Ostrava. Ač se ta částka zdá neuvěřitelná, 13 500 Kč vybraných s vaší pomocí, přispěje na pomoc nejen dětem s leukémií, ale všem pacientům navštěvujícím dětské oddělení.

A proto jsme my z řad studentů, jakožto stále ještě děti, rádi, že našim vrstevníkům, které netrápí jen tak ledajaká „chřipečka“, ale opravdu škaredé a zákeřné nemoci, můžeme pomoct alespoň finančním příspěvkem. Pro nás se to zdá jako neuvěřitelná částka, ale pro Haimu je to pouze střípek k poskládání celého obrazu.

Ve skutečnosti lidé z Haimy sbírají každou korunu, aby pro děti mohli zpříjemňovat již zastaralé a neveselé nemocniční prostory k lepšímu, modernějšímu a zábavnějšímu nebo pořádat tábory pro již vyléčené děti a podobně. Ovšem to je jenom jejich vedlejší náplň práce. Především léčí a pomáhají dětem, které to opravdu potřebují. Čímž jim skládáme veliký obdiv za to, co dělají, a jsme rádi, že můžeme být alespoň malou pomocí a podporou pro realizování jejich projektů.

Děkujeme Vám, vážení rodiče a milí studenti, že jste nosili věci k prodeji, napekli koláče a jiné dobroty a že jste si kupovali sortiment Blešáku. Bez Vás bychom to nedokázali. Také děkujeme společnosti Tesco a Pizzerii Express za sponzorské dary a spolupráci, která nepochybně zvětšila konečnou částku.

Sbírka věcí pro Blešák bude opět spuštěna začátkem příštího školního roku a my budeme moc rádi, když opět přidáte ruku k dílu a částku opět navýšíme, ne? Ty děti si to zaslouží!

Děkujeme Vám a těšíme se na následující ročník Blešáku

 

Sexta A 2018/2019
organizátoři

 

 

Zpět na aktuality