Haiku Poetry Competition

PK AJ v tomto školním roce již tradičně pořádala básnickou soutěž pro všechny studenty. Letos se jednalo o Haiku Poetry Competition na téma "Be my Valentine".

Jako povinný básnický útvar jsme letos zvolili Haiku poetry. Haiku je lyrický útvar, který je tvořen zvukomalebným trojverším s počty slabik 5–7–5 a jde o nejznámější formu japonské poezie.

Soutěže se zúčastnili všichni studenti všech ročníků, kteří byli rozděleni do tří kategorií. Cílem bylo napsat Haiku báseň na téma „Be my Valentine“. Studenti se úkolu zhostili s vervou a nadšením a každá skupina se mohla pochlubit hned několika zajímavými a inspirativními nápady. Bylo to opravdu těžké rozhodování, ale nakonec porota, skládající se ze všech angličtinářů, vybrala ze spousty krásných básniček tři nejlepší v dané kategorii a jednoho totálního vítěze:

 

Kategorie 1 (Prima, Sekunda)

Karolína Fiedorová (SA) – totální vítěz

Kateřina Teslíková (PA)

Lucie Parchańská (SA)

 

Kategorie 2 (Tercie, Kvarta, Kvinta, 1.A)

Ora Pawliczková (KA) – totální vítěz

Sára Skupinová (TA)

Kateřina Madryová (KA)

 

Kategorie 3 (Sexta, Septima, Oktáva, 2.A, 3.A, 4.A)

Kamila Sikorová (SpA) – totální vítěz

Karolína Malyjurková (OKA)

Šárka Macurová (SxA)

 

Vítězům blahopřjeme a těšíme se na další ročníky soutěže!

 

Mgr.Tereza Kufová

Fotogalerie

Haiku Poetry Competition Haiku Poetry Competition Haiku Poetry Competition Haiku Poetry Competition Haiku Poetry Competition Haiku Poetry Competition Haiku Poetry Competition Haiku Poetry Competition Haiku Poetry Competition Haiku Poetry Competition Haiku Poetry Competition Haiku Poetry Competition

Zpět na aktuality